јелена ѓоковиќ

Пронајдени се 57 резултати на тема „јелена ѓоковиќ“
Радио Милева

„Се обидувам да бидам најдобриот сопруг и татко“ – Новак Ѓоковиќ надвор од теренот е прекрасен родител и маж (фото)

Најдобриот тенисер на сите времиња Новак Ѓоковиќ ретко зборува за својот приватен живот и семејството кое е неговата база и оаза на...
Радио Милева

Јелена облече панталони кои може да се носат во сите прилики, а џемперот и патиките беа „шлаг на тортата“ (ФОТО)

Поминаа неколку дена откако сите ги воодушеви во Торино, сопругата на Новак Ѓоковиќ, Јелена Ѓоковиќ повторно со нов моден погодок. Комбинацијата...
Радио Милева

Милица Павловиќ е прва соседка на Јелена Ѓоковиќ, а сега одлучи да каже што има: „Во неа има специфична енергија, но…“

Неодамна Јелена Ѓоковиќ не можеше да одолее на микрофонот, па ја слушнавме како ги изведува хитовите на Цеца Ражнатовиќ и Зорица Брунцлик. Таа...
Радио Милева

Зборуваше дека не е роб на модни трендови, но ѕирнете во гардероберот на Јелена Ѓоковиќ – нема што нема од брендови (фото)

Бидејќи се држи до ставот дека не треба да се купува ново, туку да се приспособи старото, дека скапото и брендираното не мора да значи...
Радио Милева

Јелена Ѓоковиќ проговори за несогласувањата во бракот: „Новак ме критикува дека Тара ја учам на погрешни нешта“

Кон крајот на септември во Загреб ќе се одржи конференцијата „Разговори за родителството“, каде Јелена Ѓоковиќ, глобален директор...
Радио Милева

„Парите не диктираат кој подобро живее“ – Јелена Ѓоковиќ искрено за родителството “Ги сакаме децата, но тие не полудуваат“ (фото + видео)

Сопругата на најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ, Јелена Ѓоковиќ  како дел од фондацијата „Новак Ѓоковиќ“, организира предавања...
Радио Милева

Од сумата ќе ви се заврти во главата: Јелена Ѓоковиќ покажа нов моден додаток кој вреди колку еден стан (ФОТО)

Часовникот на Јелена Ѓоковиќ вреди цело богатство. Јелена Ѓоковиќ инсистира на минимализам и стил кој во најмала рака би можеле да го...