јана бурческа

Пронајдени се 16 резултати на тема „јана бурческа“
Лице в Лице

Јана Бурческа за Евросонг и приватниот живот: „Со денови плачев поради навредите, сè уште сум жртва на сајбер-булинг“ (ВИДЕО)

Пејачката Јана Бурческа во 2017 година ја претставуваше Македонија на Евросонг во Киев. Оттогаш речиси и да не пее. Денес, публиката ја...
Радио Милева

Родена за манекенка: Еве која македонска пејачка е заштитното лице на најновото издание на „Моден викенд Скопје“(видео)

На 20-22 март во хотел Мериот во Скопје се најавува најновото издание на Моден викенд Скопје. Секој пат, за најавата на настанот, односно...
Радио Милева

Во македонскиот евровизиски тим неочекувано се најде и пејачката која не претстави во Украина, но сега во сосема поинаква улога (фото)

Македонската евровизиска делегација вчера пристигна во Тел Авив Израел. Нашиот тим е голем, а освен Тамара и придружните вокали, кои...
Радио Милева

Таа сега е мажена, а тој во друг филм: Поранешната македонска љубовна двојка по неколку години на иста сцена (фото)

Од почетокот на нивната врска поминаа доста години, а пак од нивното раскинување околу пет. За време на музичкото шоу „Идол“ нивните...
Радио Милева

Јана Бурческа откри што сега мисли за Евровизија и кој според неа треба да ја претставува Македонија

Минатата 2017 година во Киев со песната „Dance alone“, поп-пејачката Јана Бурческа ја претставуваше Македонија на изборот за песна на Евровизија. Откако...
Радио Милева

(ФОТО) Јана Бурче на слатки маки: Мајчинство драстично ја промени – за првпат по породувањето покажа колку е физички сменета!

Деновиве Јана Бурческа која е тазе мама го промовираше синглот „Содом“ заедно со раперот кој се крие зад псевдонимот „Стиховен калибар“....