изолација

Пронајдени се 85 резултати на тема „изолација“
Радио Милева

Ова е досега нејжешката акција во изолација во „Задруга 5“: Маја Маринковиќ по бујните облини, ги покажа и своите „јавачки“ вештини (ВИДЕО)

Откако Маја Маринковиќ и Филип Цар останаа само во собата за изолација, веднаш ја искористија можноста да ја надминат осаменоста. Доаѓањето...
Радио Милева

Приказни од карантинот: Затворена дома, за што полесно да прележи корона, Сани Гроздановска одговараше на прашања, предлози и повици на нејзините следбеници

Македонската фолк пејачка Сања Сани Гроздановска  еднаш беше позитивна на Ковид – 19 и го прележа во домашни услови. Заради природата...
Радио Милева

Водителката Милена Антовска излезе од изолација и позираше во мини фустанче – изгледа за чиста 10ка (фото)

Водителката Милена Антовска од самиот почеток на пандемијата со коронавирусот поради својата професија уште повеќе е изложена на ризик...
Радио Милева

Само Карлеуша има, што никој дома нема: Среде пандемија, пејачката фрли огромни пари за (не)потребен луксуз (ФОТО)

Пејачката Јелена Карлеуша не штеди пари дури и за време на вонредна состојба. Таа среде пандемијата од коронавирусот, се фрли на онлајн...
Радио Милева

Мајката на Милена Антовска во изолација славеше роденден, а ќерката и приреди изненадување во кое не можеа да уживат во целост

Водителката Милена Антовска деновиве имаше убав повод за радување. Имено, нејзината мајка славеше роденден и тоа јубилијен односно...
Радио Милева

Миљана и Зола во жешка акција за рехабилитација: Столче – троножец под камерата, за да не се види намерата (ВИДЕО)

Миљана и Зола во реалното шоу „Задруга 4“ вчеравечер беа сместени во собата за рехабилитација, каде имаа жешка акција. Тие се вовлекоа...
Радио Милева

Маја Оџаклиевска сама го чува аутистичниот внук, при што се соочува со многу проблеми во изолација, особено кога момчето добива напади!

Секогаш веселата и насмеана македонска пејачка Маја Оџаклиевска која живее во Белград, не се откажува дури и кога животните околности...
Радио Милева

Луксузна вила, базен, огромен двор….вака изгледа имотот на Наташа Беквлац каде ги поминува деновите во изолација (видео)

Наташа Беквалац деновите во изолација ги поминува на својот имот во Ченеј, недалеку од Нови Сад. Русокосата пејачка своето слободно...
Радио Милева

Ана Севиќ откри што најмногу и паѓа тешко за време на карантинот, а еве што ќе направи кога ќе заврши ситуацијата

Пејачката Ана Севиќ деновите во изолација ги поминува со ќерката Лорена и момчето Даниел, а „1ви мај“ ќе го прослави со храна и вино...
Радио Милева

„Господ нека ми прости“: Tијана Дапчевиќ ја „предвидела“ короната – 30 дена пред вонредната состојба ги кажала овие зборови

Екипата на естрадниот магазин „Телеграф.рс“ ја започна кампањата „Џетсет во четири ѕида“ во која разговараат со бројни познати од...