ивона јовановиќ

Пронајдени се 15 резултати на тема „ивона јовановиќ“
Радио Милева

Упорноста даде видливи резултати: Некогашната македонска учесничка во „Ѕвездите на Гранд“ направи операција за „стеснување“ на желудникот, па сега откри колку килограми изгубила за 3 месеци

Кумановката Ивона Јовановиќ јавноста ја памети по нејзиното учество во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“. Ивона освои со своите вокални...
Радио Милева

Ивона Јовановиќ ја критикуваа поради вишокот на килограми во „Ѕвездите на Гранд“, а сега ослабе 28 килограми: „Благодарна сум на можноста да бидам среќна и исполнета“

Кумановката Ивона Јовановиќ публиката ја памети по нејзиното учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Ивона со својот...
Радио Милева

Некогашната македонска учесничка во „Ѕвездите на Гранд“ прележа корона: „Имав такви тешки ноќи, со тешки симптоми“

Коронавирусот не ги заобиколи ни познатите, па многумина од нив беа позитивни на корона, некои со поблаги симптоми, а некои за жал ја...
Радио Милева

„Се заразив од моја пријателка“: Поранешната македонска учесничка во „Ѕвездите на Гранд“ е позитивна на Ковид-19

Младата пејачка Ивона Јовановиќ од Куманово е уште едно име од музичката сцена која е позитивна на Ковид-19. Дека вирусот не ја одминал...