ивица дачиќ

Пронајдени се 7 резултати на тема „ивица дачиќ“
Радио Милева

Српскиот претседател на собранието остана стаписан од писмото што го добил од Лондон: „Соња тврди дека му е ќерка и бара алиментација од Ивица Дачиќ?! (ФОТО)

Претседателот на Собранието на Србија, Ивица Дачиќ, замалку што  не се онесвестил кога добил е-пошта од извесна Соња, девојка од Лондон,...
Радио Милева

Нада Топчагиќ го „утнала“ бројот: Наместо кај оџачарот, ѕвонела кај министерот Ивица Дачиќ и барала да и ја исчисти пепелта и донесе ќумур!

Фолкерката Нада Топчагиќ е позната по своите анегдоти, па сега откри колку се почувствувала непријатно кога го измешала министерот...
Радио Милева

Дачиќ се фати за микрофонот и направи хаос во „ТЛЗП“, Кајмакоски: „Не знаев дека е толку едноставен и интересен“

Ивана Петерс и Даниел Кајмакоски ја однесоа победата во петатта сезона на „Твоето лице звучи познато“, а  чекот од 23 000 евра го доделија...
Радио Милева

Ивица Дачиќ откри нови детали за сообраќајката од која почина Шабан: „Излегол од возилото и се жалел дека се гуши“

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, кој со кралот на народната музика Шабан Шаулиќ беше добар пријател, доста тешко...
Радио Милева

И министерот и водителот би малку… Еве како реагираа Ивица Дачиќ и Јана Стојановска кога Огнен Амиџиќ им ја пушти бруталната секс сцена од „Сенки на Балканот“ (ФОТО+ВИДЕО 18+)

Актерка и поранешна Мис на Македонија Јана Стојановска беше гостинка кај Огњен Амиџиќ заедно со српскиот министер Ивица Дачиќ и фолк...