Ива Гргуриќ

Пронајдени се 33 резултати на тема „Ива Гргуриќ“
Радио Милева

Хрватската старлета е во врска со млад српски бизнисмен и не само тоа… Ива Гргуриќ е во блажена состојба! (ФОТО)

Ива Гргуриќ, како што дознава српски „Курир“ од извор близок до старлетата, е во блажена состојба и чека бебе со белградскиот бизнисмен...
Радио Милева

Ива Гргуриќ не се чувствувала никогаш подобро – ужива и одмара во Шпанија и не се грижи за негативните коментари (фото)

Поранешната победничката на реалното шоу „Задруга“, Ива Гргуриќ неодамна се најде на мета на негативни коментари бидејќи изгладнувајќи...
Радио Милева

Ива Гргуриќ не планра да престане да слабее, се фали со затегнатото тело па од теретана ги покажа стомачните мускули (фото)

Ива Гргуриќ објави нова слика од теретана и откри дека не планира да престане да слабее. Старлетата Ива Гргуриќ, која неодамна раскина...
Радио Милева

Ива Гргуриќ ја отвори бикини сезоната: Силиконската ријалити кралица, ја промовираше новата „фризирана“ предница (ВИДЕО)

Поранешната победничка на реалното шоу „Задруга“ иако летото се уште официјално не започнало, веќе се пече по плажите и базените, покажувајќи...
Радио Милева

Ива Гргуриќ покажа извајано тело, задница за чиста десетка и големи силиконски гради: Не знаеш каде попрво да гледаш, однапред или одзади? (ФОТО)

Победничката на најгледаното регионално реално шоу „Задруга 3“ и поранешна ТВ водителка  на Пинк, Ива Гргуриќ, важи за една од најатрактивните...
Радио Милева

Победничката на „Задруга 4“ Ива Гргуриќ излезе со мајка и да се прошета: Таа е „авион“, мајка и „ракета“! (ФОТО)

Победничката од четвртата сезона на реалното шоу „Задруга“, Ива Гргуриќ, сношти излезе со својата мајка Јасна, па обете ја воодушевија...
Радио Милева

Ива Гргуриќ повеќе не е водителка на српската „Ред ТВ“: Старлетата доби „шут карта“ зашто не понуди колку што од неа се очекуваше, или не доби колку што бараше? (ФОТО)

Откако излезе од реалните шоуа, старлетата Ива Гргуриќ започна кариера како ТВ водителка, која не траеше долго, зашто по се’ изгледа...
Радио Милева

Oженет член на криминалистичката група „Пинк Пантер“ ја финансира победничката на „Задруга“, Ива Гргуриќ?

Победничката на „Задруга 3“, Ива Гргуриќ наводно е во врска со член на криминалистичката гурпа„Пинк Пантер“. Извори тврдат дека новиот...
Радио Милева

Ива Гргуриќ во мобилниот чува снимка за да ја потсетува како изгледа кога е „мртва пијана“: Старлетата „четвороношки“ се враќала дома

Ива Гргуриќ, поранешната победничка на реалното шоу „Задруга“, е во центарот на јавниот интерес поради наводите дека добила шут -карта...
Радио Милева

ФОТО: Ива се соблече во танга и покажа што е совршенство без маана, но погледнете како изгледаше пред операциите

Атрактивната водителка и победничка на реалното шоу „Задруга 3“ Ива Гргуриќ привлекува внимание каде и да се појави. Имено, таа овие...