истанбулска невеста

Пронајдени се 3 резултати на тема „истанбулска невеста“
Радио Милева

Љубовниот живот на „Истанбулската невеста“ е позаплеткан и од турска серија: Актерката доби вереничкиот прстен, но повторно остана сама!

Нејзината љубовна приказна е покомплицирана и од заплетот на највозбудливите турски серии, а присутна е дури и лоша свекрва. Според...
Радио Милева

Лошиот Адем од „Истанбулската невеста“ е друг човек без брада, а еве го и неговото вистинско семејство (фото)

Турскиот актер Фират Таниш, гледачите на турски серии го запознаа во улогата на Адем Боран од серијата „Истанбулската невеста“. Во...
Радио Милева

Момчето на Ипек од „Истанбулската невеста“ е еден од најубавите турски актери кој го гледавте во „Парампарче“ (фото)

Иако во серијата „Истанбулската невеста“ го игра ликот на лошата Ипек, која на многумина им го загорчува животот, турската актерка...