исидора бјелица

Пронајдени се 13 резултати на тема „исидора бјелица“
Радио Милева

„Чекавме да заспие, па одевме во ресторан да плачеме“: Се огласи пријателка на Исидора Бјелица и откри како изгледале нејзините последни денови

Исидора Бјелица по долго и тешко боледување почина на 5 август од опасната болест. „Знаевме дека тип на канцер е опасен и дека не се добри...
Радио Милева

Елена Стефановска беше пријателка на Исидора Бјелица: Македонската водителка со емотивна порака се прости од писателката

Веста за смртта на Исидора Бјелица ја изненади како регионалната така и домашната јавноста. Како што пренесуваат српските медиуми,...
Радио Милева

Ќерката на Исидора Бјелица запижа книжевност со полно срце – еве како денес изгледа Вила, наследничката на познатата писателка (фото)

Познатата српска писателка Исидора Бјелица и нејзиниот сопруг, драмскиот писател Небојша Пајкиќ, имаат голема причина да слават затоа...