имиџ

Пронајдени се 78 резултати на тема „имиџ“
Радио Милева

Антониа Гиговска во секси комбинација ја разбранува еротската имагинација: Црно па не се гледа или пејачката без долна облека? (ВИДЕО)

Антониа Гиговска е една од оние пејачки кај која промените се секојдневие… Изгледот, имиџот, стајлингот… кај младата пејачка се...
Радио Милева

Српскиот фолкер со својот стајлинг предизвика општ мајтап: Бунда, светкава блуза, „адидас“ панталони и сребрени чевли… за смеење до солзи (ФОТО)

Легендарниот српски фолкер Бобан Здравковиќ пееше за новогодишната ноќ во Ниш, а неговиот стајлинг никого не остави рамнодушен. Поточно,...
Радио Милева

Се сеќавате ли на Шехерезад? Сите ја обожаваа во серијата „1001 ноќ“ – се омажи за колегата, а сега не би ја препознале (фото)

Актерката Бергузар Корел, попозната како Шехерезад, се прослави благодарение на турската серија „1001 ноќ“ со која постигна голема популарност. Кога...
Радио Милева

По свадбата во Германија, Анета се врати дома и запеа во „Мерак меана“ каде изненади со новиот младешки имиџ (фото)

Со или без група „Молика“, Анета Љуманковска екс Мицевска постојано има ангажмани. Неодамна пееше на свадба во Германија заедно во...
Радио Милева

Кратка кадрава коса, широка гардероба и пополни веѓи: Злата Петровиќ во младоста изгледала сосема поинаку (фото) 

Познатата пејачка Злата Петровиќ со години е на сцената. Кариерата ја започна во 1983 година, а досега има снимено десетици хитови. Пејачката...
Радио Милева

Ваква драстична трансформација одамна некој не приредил: Македонскиот актер свесен за промената – „Абе јас сум!“ (фото)

Многумина ќе кажат дека денешните македонски народни приказни немаат врска со оние од некогаш. Времињата се изменети, критериумите...
Радио Милева

Талат од „Преспав“ сте го виделе во разни изданија, но со новата стилска трансформација нема шанса да го препознаете (фото)

ТВ серијата „Преспав“ веќе некое време не ја гледаме на телевизија со нова сезона, но со драга волја ги гледаме репризите за слатко...
Радио Милева

Лила ја почнува новата сезона на „Се или нешто“ со нов имиџ: Промена сосема поинаква од било која досега (фото)

Гејм шоуто „Се или нешто“ на телевизија Сител се емитува цели 11 години, а на ред е 12-та сезона по ред. „Се или нешто“ е единствениот...
Радио Милева

Русокоса со кратка коса: Северина пред 20 години имаше сосема поинаков имиџ – ретко кој може да ја препознае

Пред нешто повеќе од две децении Северина изгледаше сосема поинаку од денес. Северина долго време е една од стилските икони во регионот...
Радио Милева

Работи кои можеби не сте ги знаеле за Ферус Мустафов: Вака изгледал со коса и без брада во младоста „кралот на саксофонот“ (ФОТО)

Веста за заминувањето на кралот на саксофонот Ферус Мустафов длабоко ја потресе Македонија и македонската естрада. Нејзините автори,...
Радио Милева

Сузана Гавазова во комбинација од црна кожа и провидна тантела, а под неа… „Има(т) или нема(т)“ долна облека? (ФОТО)

Оддамна е познато дека естрадата е пакет од повеќе работи. Покрај песната и видеото, имиџот, однесувањето, облекувањето, шминката, фризурата…...
Радио Милева

Оди, па познај ја: Теа Трајковска неодамна ги зголеми усните, а сега направи уште една драстична промена на изгледот (фото)

Пејачката Теа Трајковска би ја опишале како русокоса, бидејќи откако е на сцената кога изгледот е во прашање, најмногу ја препознаваме...
Радио Милева

Помаженствено не изгледал никогаш: Ова е новиот имиџ на Азис, кој вели дека никогаш не бил поприроден (фото)

Бугарскиот пејач Васил Тројанов Бојанов, попознат како Азис, шокираше многумина со својот нов изглед. Имено, Азис беше препознатлив...
Радио Милева

Кој воопшто би ја препознал? Северина ги запрепасти сите со фотографија од деведесетите – никогаш не би рекле дека е таа (фото)

Една од најпознатите хрватски пејачки пред дваесет години носеше, верувале или не, кратка руса коса. Познатата Северина Вучковиќ со...
Радио Милева

Мисицата и „Гранд“ пејачката ги однесоа сите погледи на „Макфест 2022“: Кристина и Андријана – две„секс бомби“ кои го спакуваа стилот и сексапилот во еротско-страден пакет налик на ѕвездите од белиот свет (ФОТО)

Тукушто завршениот „Макфест 2022“ полека ја слегнува прашината од еуфоријата која траеше викендов во Штип. Се сумираат резултатите,...