илда шаулиќ

Пронајдени се 42 резултати на тема „илда шаулиќ“
Радио Милева

Нова „војна“ на естрадата: Гога Секулиќ се навреди од зборовите на Илда Шаулиќ и жестоко и одговори: „Знаете кој е кој“ (фото)

Пејачката Илда Шаулиќ неодамна изјави дека не ги знае песните на нејзината колешка Гога Секулиќ, што беше доволно за да предизвика нетрпеливост...
Радио Милева

Илда Шаулиќ микрофонот го замени со тениски рекет: Пејачката има нов бизнис во Америка, а еве колку заработува

Пејачката Илда Шаулиќ беше успешна во тенисот пред да влезе во светот на музиката, а бидејќи настапите и понатаму се ретки поради короната,...
Радио Милева

Илда Шаулиќ празниците ги помина во Америка, но доживеа непријатна ситуација: „Два дена бевме заробени“

Илда Шаулиќ празниците ги помина во Америка заедно со синот и ќерката Ема, но не им се случила непријатна ситуација. „Веднаш по слетувањето...
Радио Милева

Пејачките го украсија својот дом: Беквалац и Илда накитија елки со розови лампиони, а дома кај Вики е како во шопинг мол (ФОТО)

До Нова Годинао станаа само две недели и иако нема да има големи прослави, многумина со нетрпение ги очекуваат празниците кои ќе ги дочекаат...
Радио Милева

Ѕирнете во домот на пејачката: Илда Шаулиќ богато ја накити елката и изгледа дека ќе се сруши од што е пренатрупана (фото)

Времето на украсување и покажување новогодишни елки и празнични украси во голема мера започна, а својата инспирација ја покажа и пејачката...
Радио Милева

Илда Шаулиќ призна дека не ја воспитува ќерката како што ја воспитувале нејзе: Наместо методите на татко и Шабан, ги користи оние на мајка и (фото)

Популарната српска пејачка и ќерка на покојната народна легенда Шабан Шаулиќ, Илда, признава дека нејзиниот татко е пример за многу...
Радио Милева

Илда Шаулиќ првпат проговори по загубата на бебето: „Последните две години беа најтешки во мојот живот“

Илда Шаулиќ во третиот месец од бременоста го изгуби бебето, а со поддршката на семејството успеа да го надмине и овој период. Таа вели...
Радио Милева

Илда Шаулиќ откри дека е бремена, но и заразена со Ковид 19: „Драги мои, имам да ви соопштам една добра и една лоша вест…“ (ФОТО)

Ќерката на починатиот крал на народната музика Шабан Шаулиќ, пејачката Илда Шаулиќ се огласи да соопшти две вести. акко што самата вели...