игор којиќ

Пронајдени се 78 резултати на тема „игор којиќ“
Радио Милева

Игор Којиќ и Теодора Бјелица раскинаа: По неколку месеци наизглед идилична љубов, одлучија да стават крај на врската (фото) 

Како што дознава Курир.рс од добро информиран извор, поранешниот фудбалер и син на пејачот Драган Којиќ Кеба и убавата актерка неодамна...
Радио Милева

Поранешниот сопруг на Северина најде нова девојка за која велат дека е убава но и многу помлада од пејачката ( фото)

Северина имаше бурно љубовно минато, а токму кога помисли дека конечно го нашла своето мирно засолниште покрај Игор Којиќ, дојде до...
Радио Милева

Милан Поповиќ после Игор почна да се гледа и со Кеба, поранешниот на Северина воодушевен од семејството Којиќ (фото)

Поранешниот партнер на Северина наводно на семејството Којиќ  им кажал дека им стои на располагање за сè што им е потребно. Пред неколку...
Радио Милева

Поради алиментација синот Игор Којиќ го финансира татко му – Кеба потпишал Договор за доживотна издршка (фото)

Фолк пејачот Драган Којиќ Кеба со години е на сцената и често одржува настапи. Иако многумина мислат дека многу заработува и ужива во...
Радио Милева

Игор Којиќ најпосле ја откри причината за разводот од Северина: „Верувам дека еден ден таа ќе се ослободи од тие канџи“

Синот на Кеба продолжува да ја интригира јавноста откако се смири со бившиот партнер на Северина, а сега Игор Којиќ конечно проговори...
Радио Милева

Милан Поповиќ разврза јазик за односот со Игор Којиќ: „Би било лудо да е така, но ние никогаш не сме биле непријатели“

Бизнисменот Милан Поповиќ, поранешен партнер на пејачката Северина Вучковиќ, неодамна ги изненади сите кога објави фотографија со...
Радио Милева

Прилично бизарно: Првиот бивш маж на Северина бил на роденден кај вториот – еве што му однел за подарок

Дека животот пишува романи докажуваат и поранешните партнери на Северина, Милан Поповиќ и Игор Којиќ, кои по долги години заладени односи...
Радио Милева

„Кеба ја обвинува Северина за се’“: Игор Којиќ не може да ја преболи екс- сопругата, па поради тоа донел тешка одлука

Откако поранешниот сопруг на Северина Вучковиќ посака среќата да ја најде во Америка, со неговата сестра Наташа, која со години живее...
Радио Милева

Кеба го прокоментира разводот на Северина и Игор: „ Тие се возрасни луѓе, многу ми недостига Александар, тој повеќе време поминуваше со нас отколку со Северина“

По подолга медиумска пауза, Драган Којиќ Кеба конечно се огласи за разводот на неговиот син Игор и Северина. Имено, пејачот изјави дека...
Радио Милева

Игор Којиќ првпат во јавност по разводот од Северина: Бившиот на пејачката се појави на премиера во друштво на неговите родители (фото)

Игор Којиќ во август официјално се разведе од пејачката Северина Којиќ, а една година пред тоа не беа заедно. Отогаш Игор не е виден во...
Радио Милева

Војна меѓу снаата и свекрвата: Мајката на Игор Којиќ е виновна за разводот со Северина? Ја обвинила пејачката дека го изневерува синот

Во медиумите долго време се шпекулираше за разводот на Северина и Игор, се до неодамна кога пејачката потврди дека се развеле, но и дека...