игор џамбазов

Пронајдени се 131 резултати на тема „игор џамбазов“
Радио Милева

Игор Џамбазов: И мажите се жртви на семејно насилство, но никој не им верува – ако признаеш на пријател, ќе ти се изнасмее (ВИДЕО)

Ниту еден судски спор не предизвикал толку многу внимание во јавноста во последно време во светот, како оној помеѓу Џони Деп и Амбер...
Радио Милева

Нека гори Балкан: На Игор Џамбазов „му изгоре“ желбата да пее на исто место со полуанонимни „турбо певаљки“, пет пати поплатени од него (ФОТО)

Македонија отсекогаш била Мека за естрадата… Сечија, најмногу комшиската, но не и за сопствената. Во останатите делови на регионот...
Радио Милева

Малечката сонувачка со еленче в рака: Дали го препознавате ова девојченце, денес е позната македонска спортистка, уметник и понежна половина на една уште попозната мултимедијална ѕвезда?

Сите ние како малечки сме сонувале за она што ќе станеме еден ден. Во своите имагинации и соништа сме ги доживувале замислените професии,...
Радио Милева

Како „Супер бинго“ да било вчера: Натали Грубовиќ не старее… и пред дваесет и пред десет години и денес, буквално изгледа исто! (ФОТО)

Се сеќавате ли на можеби  најпознатата ТВ водителка на игри на среќа, некогашната македонска манекенка и модел Наталија Грубовиќ. Се...
Мегафон

Игор Џамбазов, Весна Петрушевска и децата актери објавија еко химна од “Агенда 21“ – „Ѓубре, ѓубре ѓубренце“… (ВИДЕО)

Познатите шоумени Весна Петрушевска и Игор Џамбазов ја промовираа еколошката химна онлајн на јутјуб каналот на „Агенда 21“.  Песната...
Радио Милева

Игор Џамбазов на Инстаграм „го поздрави“ со закана „Игор Џамбазов“ на ТикТок: „Имаш 24 часа да престанеш да бидеш јас, тоа никогаш не можеш да бидеш…“

Дефинитивно живееме во време на арамии. Краде кој стигне, кај ќе стигне, колку може и се’ што може! Крадат политичарите на ангро, тоа...
Радио Милева

Игор Џамбазов од прва рака во живо покажа, како се режира „Ромео и Јулија на дојрански начин“: Жена или храна? (ВИДЕО)

Актер, водител, шоумен, блузер, писател… Игор Џамбазов сега на својата лепеза од професии додаде уште една – режисер! И тоа откако...
Радио Милева

Игор Џамбазов со еден од неговите најубави рефрени се потсети на роденденот на неговиот неодамна починат татко Александар: „Довидување, маестро мој…“ (ВИДЕО)

Македонија и македонската јавност неодамна се прости од еден од најпознатите македонски композитори и диригенти, великиот Александар...
Радио Милева

Познатите се простија од маестро Џамбазов: „Бескрајно му благодарам на животот што те имав како свој музички татко“

Почина македонскиот композитор, диригент и аранжер, маестро Александар Џамбазов. Веста за заминувањето на маестро Џамбазов ја соопшти...
Радио Милева

Ова само Игор Џамбазов „под рака“ со „Жаклина“ го може: Македонска турбофолк класика во џез – блуз варијанта (ВИДЕО)

Помладите и денес го пејат, а повозрасните се сеќаваат и кога се појави големиот македонски фолк хит „Жаклина“, некаде во 1990/91 година,...
Радио Милева

Игор Џамбазов „прави разлика“ како може да се има само една жена, ама неговата разлика отвора нова дилема? (ФОТО)

Игор Џамбазов и Илина Арсова, во љубов како од бајките, од соништата, од приказните… Иако секоја љубовна идила не е токму „онаа вистинската“...
Радио Милева

Македонските инфлуенсерки можат „вода да му носат“: Игор Џамбазов се пофали дека не само што е во нивно друштво, туку високо котира и е пред многу од познатите дами (ФОТО)

Инфлуенсер, најновата професија без школо, без никакви квалификации… Доволно е да имаш мобилен телефон со добра камера, профил на...
Радио Милева

Игор уште во војска сфатил дека е копија на татко му, маестро Александар Џамбазов: „ЈНА, стражарот на капија, ‘брат ми’, сексот и песот“… (ФОТО)

Природно и нормално е децата да личат на своите родители. Во ред, не мора баш да се сто отсто „плукнати“ на нив, ама сепак… Барем малку…...
Радио Милева

Илина Арсова се искачи на еден од најтешките врвови во Јужна Америка, а Игор Џамбазов и порача: „Те сакам супер – жено моја“

Македонскиот шоумен Игор Џамбазов откако е во врска со алпинистката Илина Арсова не ја крие својата среќа и љубов кон саканата. Тој...
Радио Милева

Игор Џамбазов објасни зошто е подобро да си писател отколку политичар, па не потсети и на „златните времиња“… негови и на државата Македонија! (ФОТО)

Игор Џамбазов го нема, го нема, а сепак, насекаде го има… И кога го нема, најприсутен е тогаш, зашто одненадеж однекаде ќе „изникне“,...