игор џамбазов

Пронајдени се 144 резултати на тема „игор џамбазов“
Радио Милева

Игор Џамбазов со емотивна прошетка по сеќавањата на денот кога татко му – маестро Александар Џамбазов почина: „Медиокритетите и понатаму ни диригираат по сопствени партитури, а ние божем одбиваме да свириме фалш“

Македонскиот мултиталент, актер, водител, пејач, писател, шоумен… и што ти уште не, Игор Џамбазов, имаше причина за двојна тага. Онаа...
Промотер

Игор Џамбазов и Гуру Харе покажаа како би звучело кога Пепи Бафтировски и Гери Мур би седеле на иста маса и би ја напишале легендарната – „Заветна“ (ВИДЕО)

Однеодамна во радискиот етер може да се слушне нова, овој пат во многу поинаква верзија на антологиската патриотска фолк балада  „Заветна“, која...
Радио Милева

И Игор Џамбазов „ги заплеска“ т.н. инфлуенсерки: „Или мојава мачка е многу популарна или овие не се инфлуенсерки” (ВИДЕО)

Новото време донесе многу нови нешта, меѓудругото и некои нови професии кои пред појавата на социјалните мрежи никогаш не постоеле....
Радио Милева

Импресионирани од нејзината вештина: Калиопи и Џамбазов почестени со најуникатнто уметничко дело од себе (фото)

Пред неколку години Игор Џамбазов ја запозна јавноста со една ултра талентирана дама која создава ремек дела од коса. Иако не слика...
Радио Милева

Игор Џамбазов објави ретро фотографија од снимањето на „Мирно лето“: „Горди сме што сме нивни деца“ (ФОТО)

Македонскиот шоумен Игор Џамбазов често на социјалните мрежи знае да сподели спомен фотографии кои потсетуваат на незаборав, задржувајќи...
Промотер

Тамара на „Макфест“ пееше за за сите кои треба да продолжат напред, исправени пред нови животни предизвици во – „Замижи“ (ВИДЕО)

Во рамки на 37-то издание на „Макфест“, во Штип, Тамара Тодевска ја промовираше својата нова песна насловена како „Замижи“. Станува...
Радио Милева

Има ли чаре за Игор Џамбазов, кој веќе два месеци е болен: Дијагнозата – тешка, лекот за болеста се’ уште не е измислен! (ФОТО)

Само што го објави видеотоспотот за сопствената „џез ривајвал“ верзија на култниот фолк евергрин „Жаклина“, Игор Џамбазов обзнани...
Мегафон

Весна Бејби и Игор Џамбазов пак ќе ја спасуваат природата: Почна снимањето на втората сезона на еколошкото шоу „Агенда 21“

Почна снимањето и подготовките на втората сезона на еколошката ТВ емисија Агенда 21. Актерите Весна Петрушевска и Игор Џамбазов , пак...
Радио Милева

Игор Џамбазов: И мажите се жртви на семејно насилство, но никој не им верува – ако признаеш на пријател, ќе ти се изнасмее (ВИДЕО)

Ниту еден судски спор не предизвикал толку многу внимание во јавноста во последно време во светот, како оној помеѓу Џони Деп и Амбер...
Радио Милева

Нека гори Балкан: На Игор Џамбазов „му изгоре“ желбата да пее на исто место со полуанонимни „турбо певаљки“, пет пати поплатени од него (ФОТО)

Македонија отсекогаш била Мека за естрадата… Сечија, најмногу комшиската, но не и за сопствената. Во останатите делови на регионот...
Радио Милева

Малечката сонувачка со еленче в рака: Дали го препознавате ова девојченце, денес е позната македонска спортистка, уметник и понежна половина на една уште попозната мултимедијална ѕвезда?

Сите ние како малечки сме сонувале за она што ќе станеме еден ден. Во своите имагинации и соништа сме ги доживувале замислените професии,...
Радио Милева

Како „Супер бинго“ да било вчера: Натали Грубовиќ не старее… и пред дваесет и пред десет години и денес, буквално изгледа исто! (ФОТО)

Се сеќавате ли на можеби  најпознатата ТВ водителка на игри на среќа, некогашната македонска манекенка и модел Наталија Грубовиќ. Се...
Мегафон

Игор Џамбазов, Весна Петрушевска и децата актери објавија еко химна од “Агенда 21“ – „Ѓубре, ѓубре ѓубренце“… (ВИДЕО)

Познатите шоумени Весна Петрушевска и Игор Џамбазов ја промовираа еколошката химна онлајн на јутјуб каналот на „Агенда 21“.  Песната...