игор ангеловски

Пронајдени се 4 резултати на тема „игор ангеловски“
Радио Милева

Се огласи сопругата на селекторот – Тања Ангеловска, која додека тој и македонските фудбалери водеа битка за победа на зелениот терен со Германија, таа водеше битка за живот во борбата со Ковид -19

Фудбалска Македонија ги живее најблескавите моменти во својата репрезентативна историја. Победата во Дуизбург од 1-2  над моќната велесила...