гуте маринковиќ

Пронајдени се 39 резултати на тема „гуте маринковиќ“
Радио Милева

Елена Миленковска и Гуте го прославија првиот роденден на нивната ќеркичка: Малата принцеза Миона, толку мала, а толку голема во очите на мама

Не тајна дека некогашните „Гранд ѕвзди“,  брачната двојка Елена Миленковска – Гуте Mаринковиќ важат за еден од најскладните и најхармонични...
Радио Милева

Елена Миленковска преку компаративна фотографија сподели како изгледа пресликана љубов: Некогаш таа и тој, сега нивните деца (ФОТО)

Пејачката „Гранд“ брачна двојка Елена Миленковска – Гуте Mаринковиќ важат за еден од најскладните парови, чија брак е налик на совршенство,...
Радио Милева

Сопругот на Елена Миленковска и приреди изненадување на какво ретко кој би се сетил – ваков инвентивен подарок таа сигурно не очекуваше (видео)

Доаѓаме до празничен период и испраќање на годината кога се размислува за подароци, на кого какво изненадување да му се приреди и да...
Радио Милева

Пакет аранжман: „Пеам дење, пеам ноќе… македонскиот „Гранд зет“ пее по свадби, локали и клубови, ама некому му пее и по дома (ФОТО)

Денес веќе познатите „Гранд ѕвезди“, на кои ова регионално музичко талент шоу им ја предодреди не само кариерата, туку и животната...
Радио Милева

Елена Миленковска брои многу ситно до породувањето, а еве како го уредија бебешкото гнезденце во домот (фото)

Музичко-брачната двојка ѕвезди на „Гранд“, Елена Миленковска и Гуте Маринковиќ периодов секој ден го минуваат со возбуда и исчекување...
Радио Милева

Елена Миленковска само што не се породила…по втор пат: Македонската „Гранд ѕвезда“ и нејзиниот сопруг и колега Гуте го открија името на бебето кое се чека да дојде на свет (ФОТО)

Македонската „Гранд ѕвезда“, пејачката Елена Миленковска  и нејзината  посилна половина, сопруг и колега Гуте Маринковиќ ги бројат...
Радио Милева

Македонската „Гранд ѕвезда“ повторно е бремена: Елена Миленковска и Гуте Маринковиќ по втор пат ќе станат родители!

Македонскo – српската музичко-брачна двојка, Елена Миленковска и Гуте Маринковиќ кои се запознаа во регионалното музичко шоу „Ѕвездите...
Радио Милева

Важен датум за македонско – српскиот пар: Елена Миленковска и Гуте Маринковиќ на 22.02.2022 имаа убав повод за славење (фото)

Македонскo – српскиот пар Елена Миленковска и Гуте Маринковиќ кои се запознаа во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ на вчерашниот...
Радио Милева

Српско – македонски брак: Елена Миленковска го учеше сопругот да зборува на македонски – „За мене најважен јазик е јазикот на љубовта“ (видео)

Младата пејачка Елена Миленковска публиката ја памети по нејзиното учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Имено,...
Радио Милева

Еден месец пред Нова година, сопругот на македонската пејачка и учесничка во „Ѕвездите на Гранд“, Елена Миленковска ги откри желбите за 2022 година

Македонската пејачка и учесничка во „Ѕвездите на Гранд“, Елена Миленковска ужива во својата семејна идила. Имено, Елена ужива во бракот...
Радио Милева

Наследникот на Елена Миленковска по се’ изгледа нема да живее од музика: Секоја чест Максиме, алал вера „мајсторе“, брзо сфаќаш како е! (ФОТО)

Македонската пејачка Елена Миленковска го живее својот сон. Откако се реализираа како родители со нејзиниот сопруг и колега Гуте Маринковиќ...
Радио Милева

Парот од „Ѕвездите на Гранд“ , Елена и Гуте уживаат во летна авантура на ова скопска дестинација (фото)

Македонската пејачка Елена Миленковска и нејзиниот сопруг Гуте Маринковиќ се добри познати на јавноста по нивното учество во регионалното...
Радио Милева

Сопругот на Елена Миленковска проговори за нејзиното испаѓање од „Ѕвездите на Гранд“: „Оваа година беше многу јака конкуренција“

Maкедонската пејачка Елена Миленковска и оваа сезона учествуваше во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Имено, таа беше под...
Радио Милева

Роден е на ист датум како и внукот на Цеца: Елена Миленковска со емотивна порака за првиот роденден на синот (видео)

Македонската пејачка и учесничка во „Ѕвездите на Гранд“, Елена Миленковска и нејзиниот сопруг Гуте Маринковиќ имаа убав повод за славење. Имено,...
Радио Милева

Елена Миленковска и Гуте Маринковиќ ја слават првата годишнина од бракот: „Секој ден со тебе е привилегија“

Елена  Миленковска и Гуте Маринковиќ се запознаа во „Ѕвездите на Гранд“. Тие заедно беа под менторство на Ана Бекута, па тогаш се запознаа...
Радио Милева

Сопругот на македонската пејачка од „Ѕвездите на Гранд“ е позитивен на коронавирус – еве како се чувствува

Пандемијата со коронавирусот се уште владее во светот, а речиси помина една година како се појави. Многумина од јавните личност се соочија...