грција

Пронајдени се 54 резултати на тема „грција“
Радио Милева

Битолската Ким Кардашијан и ѕвезда на Гранд, Марија Груевска ги распосла бујните облини во танга покрај море – се опушти на плажа, па правец на својата луда моминска забава (фото)

Речиси да нема таков што ги следи „Ѕвездите на Гранд“, а да не ја памети ексцентричната битолчанка Марија Груевска која стигна до самото...
Радио Милева

Оливера Ќирковиќ 10 години беше по грчките затвори, а сега Грците ќе снимаат серија за најпознатата „Пинк Пантерка“ на Балканот (ФОТО)

Една од најпознатите членки на криминалната банда „Пинк Пантер“ Оливера Чирковиќ беше во Скопје на Саемот на книга. Таа го промовираше...
Радио Милева

Ќерката на Весна Змијанац денес му е сопруга на Реља Поповиќ, но Николија некогаш беше во врска со оваа голема црномуреста НБА ѕвезда!

Популарната естрадн0-брачна  двојка Реља Поповиќ и Николија Јовановиќ денес имаат две ќерки и се обидуваат да ја зачуваат својата приватност...
Радио Милева

Сораја кога и да се појави „крева прашина“: Старлетата на плажа во мини бикини, со фејслифтинг и набилдани силикони „ќе ве извади од панталони“ (ФОТО)

Старлетата Сораја Вучелиќ замина на одмор во Грција, од каде редовно „ги сервисира“ своите следбеници со провокативни и голи изданија...
Живот и Стил

Сте го посетиле ли ова гратче во Грција? Убави плажи, стар дел на градот од бајките и истористи локалитети – сè на едно место

Дали некогаш сте размислувале да летувате во Нафплио, најромантичното гратче во цела Грција? Постојат градови чија убавина и единствен...
Живот и Стил

Сакате да летувате во Грција, а да бидете безбедни? На овој грчки остров нема коронавирус, а сите жители се вакцинирани

Еден грчки остров е целосно заштитен од коронавирусот, а сите жители се вакцинирани. Ова е нивната приказна. Уште од месец март минатата...