гранд ѕвезда

Пронајдени се 35 резултати на тема „гранд ѕвезда“
Радио Милева

„Користеа наркотици, тоа не можев да го гледам“: „Гранд ѕвездата“ откри кој настап во кариерата и бил најлош (фото)

Пејачката Драгица Златиќ проговори за тоа кој настап и бил најтежок во кариерата, а особено издвоила еден кој не и останал во убаво сеќавање. –...
Радио Милева

„Умрев заедно со Шабан“: Еве каде е, што прави и како изгледа Цуца, некогашната „Гранд ѕвезда“ и љубовница на Шабан Шаулиќ (ФОТО)

Тогаш младата пејачка Ивона Неговановиќ Цуца си ја испроба среќата во музичкото натпреварување „Ѕвезде Гранда“, а се прослави откако...
Радио Милева

Некогашната „Ѕвезда на Гранд“ со диплома во џебот: Јелена Костов откри што ќе работи ако се умори од пеење (ФОТО)

Кога станува збор за образованието на естрадните уметници, повеќето луѓе имаат големи предрасуди, а пејачката Јелена Костов реши да...
Радио Милева

Александар Јосифовски снима во студио: Стиховите за новата песна на најблескавата македонска „Гранд ѕвезда“ ги напиша водителката на „Гранд“ (ВИДЕО)

 Во моментов најблескавата македонска „Гранд ѕвезда“, охриѓанецот Александар Јосифовски наскоро планира да ја изненади публиката...
Радио Милева

„Гранд“ ѕвездата Зорана Миќановиќ со една фотографија ги стави сите во дилема: Дали пејачката се појави без гаќички на сцена? (ФОТО)

Откако се прослави во „Ѕвездите на Гранд“ и стекна регионалната слава со хитот „Сиктер“, Зорана Миќановиќ напорно работи и ужива...
Радио Милева

Се огласи „Гранд ѕвездата“ Теа Стошевска и објасни дека сепак не е Македонка: „Благодарам за комплиментите, но дефинитивно сум српска пејачка“ (ФОТО)

Балканот со сигурност може да се пофали со плеада пејачки кои освен што се надарени со глас, се повеќе од надарени и со стас… Имаат...
Радио Милева

Оваа “Гранд ѕвезда“ се соблекуваше на сцена, па му нудеа да биде стриптизер и жиголо, а тој ги одби понудите па работеше на „буваљак“

Жарко Маџиќ се прослави со учеството на музичкото натпреварување „Ѕвезде Гранда“, а остана запаметен по тоа што во неколку наврати...
Радио Милева

Атрактивната „Гранд ѕвезда“ без оглед на дезенот ќе ви го „зачини“ денот: Моника и во бикини и во долна облека е ултра-секси фолкерка (ФОТО)

Атрактивната пејачка Моника Ивкиќ изгледаше предизвикувачки ова лето кое е полека се ближи кон својот крај. Таа често ги оставаше без...
Радио Милева

„Гранд“ ѕвездата Теа Стошевска има задница за пофалница и предница што ќе ве фрли во кома… Гради за златен медал и диплома! (ФОТО)

Атрактивната пејачка Теа Стошевска ее една д ретките природно цицлести „Гранд ѕвезди“. Природата ја обдарила со телесни атрибути...
Радио Милева

Македонската „Гранд“ и „IDJТV“ пејачка копнее да се вљуби: Еве на што „најмногу паѓа“ Љупка Арсовска (ФОТО)

Младата пејачка Љупка Арсовска уште од своето појавување во „Ѕвездите на Гранд“, а потоа и во  „IDJShow“ привлече големо внимание кај...
Радио Милева

Таа не само заради прекарот е најексплозивната „Ѕвезда на Гранд“: Нема кој не сака Атомска Мина „да му пукне“ в раце (ФОТО)

Кога за прв пат се појави на сцената на „Ѕвездите на Гранд“, дваесет и едногодишната Атомска Мина го доби епитетот на една од најатрактивните...
Радио Милева

Кој му го смести на Стефан Лукиќ дека „Ѕвездата на Гранд“ го менува полот: „Луѓе, зар не гледате дека туку што ја запросив девојката“? (ФОТО)

Во домашните медиуми шокантно одекна веста дека учесникот во популарното музичко натпреварување „Ѕвездите на Гранд“, Стефан Лукиќ...
Радио Милева

Антониа Гиговска е во Белград: Дали знаете дека младата пејачка за малку ќе станеше „Гранд ѕвезда“ пред сите останати? (ВИДЕО)

Антониа Гиговска  е во Белград. Приватно или по работа, засега останува загатка. Она што е познато дека српската метропола или поточно,...
Радио Милева

Александра Тадиќ – Ципка е ултра секси типка: „Ѕведата на Гранд“ на снимање дојде толку разголена, што мажите ги обори на колена (ФОТО)

Атрактивната пејачка Александра Тадиќ – Ципка уште еднаш покажа дека е ултра секси типка. Таа беше меѓу гостите на снимањето на емисијата...
Радио Милева

Македонската „Гранд ѕвезда“ стегната во латекс го напрчи задникот, па го поткрена дуксерот: Љупка Арсовска провоцира и кога приватно позира (ФОТО)

Та е една од оние македонски учеснички вио регионалното музичко талент шоу која остави најсилен впечаток. Љупка Арсовска не само со...
Радио Милева

Се сврши пејачот Јасмин Алиевски: Македонската „Гранд ѕвезда“ ја побара раката на саканата, а таа кажа – „Да“! (ФОТО)

Јасмин Алиевски пошироката јавност го запозна по неговото повеќекратно учесто во најпопуларното музичко талент шоу “Ѕвездите на Гранд“...
Радио Милева

„Гранд ѕвездата“ Александра Младеновиќ крие дека умее да се напие: „За една вечер можам да испијам и половина шише ракија“ (ФОТО)

Пејачката Александра Младеновиќ се пофали дека неа засега не и недостасуваат настапи. Покрај тоа, таа открива дека сака да пие ракија...
Радио Милева

Македонската „Гранд ѕвезда“ со вереникот на Јонско море: Мими и Нуне уживаа во благодетите на животот на „меден месец“… на проба!? (ФОТО)

Mладата македонска пејачка Мими Јовановска од Велес публиката ја запозна по нејзиното учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите...
Радио Милева

Погледнете зошто на Дарко Филиповиќ сите му завидуваат и љубоморат: Сопругата на фолк ѕвездата на „Гранд“ пиштол гола или само топлес на плажа? (ФОТО)

Фолк-пејачот Дарко Филиповиќ, кој последниве години не се појавува често во медиумите,  го чува приватниот живот од јавноста, криејќи...
Радио Милева

„Гранд ѕвездата“ Александра – Ципка е опасна типка: Успешно тера кариера, а од друга страна пак, има и рецепт за успешен брак (ВИДЕО)

Атрактивната sвезда на „Гранд“, Александра Тадиќ – Ципка, измами воздишки кај многу мажи, откако сподели фотографии на кои таа позира...