готвење

Пронајдени се 24 резултати на тема „готвење“
Радио Милева

Не може да се изнагледа во своето дело: Лила и самата е изненадена од штотуку откриената лична вештина (фото)

Во време на пандемија кога поголемиот дел од нас гледаме времето да го поминеме дома и да бидеме побезбедни, многумина си открија свои...
Радио Милева

Во „До Балчак“ го играше главниот машки лик Филип, а денес овој македонски актер се појави во „Брза кујна“, но тешко кој го препозна (фото)

Во вчерашното и најново издание на кулинарското шоу „Брза кујна“ на телевизија Сител, шефовите и домаќинката Сања Савеска имаа изненадување...
Радио Милева

И најдобрите грешат: Шеф Марк откри дека му се случува да згреши во готвењето и тоа само поради една клучна причина (видео)

Шеф Марк Де Јонг гледачите секој работен ден имаат можност да го гледаат годека ја презентира својата маестралност во готвењето во...
Радио Милева

Адријана Алачки пред камери заедно со ќерка си: Во „Вкусот на традицијата“ имаа специјален рецепт за кој најсреќен беше синот Баже (фото)

Пејачката и ТВ водителка Адријана Алачки со години е домаќин на популарната кулинарска емисија „Вкусот на традицијата“ во која се...
Радио Милева

Некогашната и сегашната водителка ги открија своите латентни квалитети: Мелита и Барбара во домашен амбиент го покажаа својот скриен талент (ФОТО+ВИДЕО)

Обете ги познавате, зашто се јавни личности.Едната многу оддамна, другата однеодамна. Заедничко им е што се во најблиска крвна врска...