гоца божиновска

Пронајдени се 54 резултати на тема „гоца божиновска“
Радио Милева

Вака Гоца Божиновска се степа со Весна Ривас во познатото ријалити „Фарма 4“: Навреди, пцости, шлаканици и кубење коси (ВИДЕО)

Гоца Божиновска пред девет години беше дел од реалното шоу „Фарма 4“ каде меѓудругото имаше и  брутална пресметка со една своја колешка. Имено,...
Радио Милева

Јасновидец и ја претскажал судбината на Гоца Божиновска, по што пејачката завршила на седативи: „Ќе загинеш во толку страотна сообраќајка, што не ќе можат ни да те идентификуваат“

Пејачката Гоца Божиновска се соочила со страшно претскажување од непознат маж кој практикува астрологија. Имено непознатиот јасновидец...
Радио Милева

Ќерката на Гоца Божиновска со проѕирно мрежесто мини фустанче и бели танга гаќички ги „запали“ социјалните мрежи (фото)

Ќерката на пејачката Гоца Божиновска, Зорана Шијан е активна на социјалните мрежи и често споделува провокативни фотографии од своите...
Радио Милева

Злата Петровиќ слави 60 -ти роденден: Од синот ја доби најубавата честитка, а еве што и порача Гоца Божиновска! (фото)

Пејачката Злата Петровиќ  го слави својот 60-ти роденден, а меѓу морето роденденски честитки што ги доби по повод јубилејот, се издвои...
Радио Милева

Ќерката на Гоца Божиновска, Зорана Шијан е вистинска „бомба“! Со жешко издание во бикини ги распамети сите  – „Конечно!“(фото)

Зорана Шијан едвај чекаше да замине на одмор, па веднаш покажа како изгледа на плажа. Ќерката на Гоца Божиновска, Зорана Шијан моментално...
Радио Милева

Гоца Божиновска како старее, така се разубавува: Пејачката го покажа лицето без трошка шминка во шестата деценија! (ФОТО)

Фолк-пејачката Гоца Божиновска, која ја мине шестата деценија, е позната како личност која многу се грижи за себе и за својот изглед. На...
Радио Милева

Српските фолкерки нападнати на бензинска пумпа: Гоца Божиновска и Злата Петровиќ за малку жртви на манијак! (ФОТО)

Пејачките Злата Петровиќ и Гоца Божиновска пред неколку дена доживеале непријатност на бензинската пумпа, кога биле нападнати од манијак,...
Радио Милева

Ова е најголемиот срам во нејзината кариера: Гоца Божиновска отишла да пее на погрешна свадба! (ФОТО)

Пејачката Гоца Божиновска си ја отвори душата и раскажа за една од нејзините најголеми бруки и срамови во нејзината пејачка кариера. Имено,...
Радио Милева

Пејачката се скара со синот околу неговата свадба: Гоца Божиновска би сакала гала прослава, Мирко и Бојана – интимна забава! (ФОТО)

Синот на пејачката Гоца Божиновска – Мирко Шијан и идната снаа Бојана Родиќ наскоро го очекуваат своето прво дете, а нивната венчавка...
Радио Милева

Мирко Шијан нема да биде како Вељко Ражнатовиќ: Гоца Божиновска негира дека синот и внукот ќе живеат во Тител во куќа од родителите на снаата

Гоца Божиновска заврши со средување на куќата во Сурчин, каде ќе живеат нејзиниот син Мирко и снаата Бојана, но и внукот кога ќе се роди. Пејачката...
Радио Милева

„Не можам да мислам на тоа додека сум во црнина“: Гоца Божиновска проговори за свадбата на синот Мирко и снаатa Бојана (фото)

Бојана Родиќ и Мирко Шијан прво ја одложија венчавката поради пандемијата на коронавирус, а сега и поради смртта на бабата на Мирко,...