гласање

Пронајдени се 17 резултати на тема „гласање“
Радио Милева

На Ване Маркоски му се исполни желбата која ја посакува уште од дете: „Не за џабе рекле пази што посакуваш“ (фото)

ТВ водителот Ване Маркоски пред неколку месеци започна со работа на утринската програма на Македонската телевизија како и на Радио...
Радио Милева

Ана Бекута огорчена од гласањето „распали“ по Евровизија: „Се надевам дека повторно нема да ме стрефи шлог“?! (ФОТО)

Во очекување на второто евровизиско финале на годинешниов Евросонг 2021, како по обичај, многумина се незадоволни од гласањето и она која...
Мегафон

Почнува гласањето за најголемата музичка манифестација во регионот – MAC: Калиопи, Лозано, ДНК, Сара Мејс, Антониа Гиговска… меѓу номинираните

Гласањето за MAC почна! На страницата www.musicawardsceremony.com објавени се нумерите кои за MAC признанијата ги номинираа радиостаниците од регионот,...
Радио Милева

Тамара, Калиопи и Елена Ристеска гласаа во „Ѕвездите на Гранд“, но само едната од нив даде најмногу поени на македонските кандидати!

Македонските пејачки Тамара Тодевска, Елена Ристеска и Калиопи, вчеравечен на финалето од „Ѕвездите на Гранд“, беа изборот на Саша...
Радио Милева

Вики Миљковиќ открива: „За време на гласањето во „Ѕвездите на Гранд“ некогаш се случува неправда“

Пејачката Вики Миљковиќ е една од членовите на жирито “Ѕвезда Гранда”, а речиси секојдневно работи со кандидатите на кои е ментор. Меѓутоа,...
Мегафон

МАРС 2017: Гласајте за најпопуларниот радиски хит на годинатаи донесете и награда на Вашата омилена музичка ѕвезда

Во пресрет на јубилејното, 10. по ред издание на Македонскиот радиски фестивал, „МАРС 2017“,деновиве беа соопштени сите поединости  за...