ѓорѓе давид

Пронајдени се 107 резултати на тема „ѓорѓе давид“
Радио Милева

Еве што возат членовите на жирито на „Ѕвездите на Гранд“: Некој нов автомобил од 100.000 евра, некој половен од 10.000 (ФОТО)

Марија Шерифовиќ и Ана Бекута дојдоа на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ со нови автомобили! Евровизиската победничка се почестила...
Радио Милева

Саша Поповиќ има стоги правила ако се случи член на жирито да биде во емотивна врска со кандидат од „Ѕвездите на Град“

Ѓорѓе Давид неодамна се најде во центарот на скандал поради наводна преписка со кандидатката на „Ѕвездите на Гранд“, Миријана Поповиќ. –...
Радио Милева

Ѓорѓе Давид и Мили не можат да се поднесат меѓусебе: „Нуспешен си во се’, едноставно Поповиќ што те држи тука!“

Александар Милиќ Мили и Ѓорѓе Давид често се судираа во емисијата „Ѕвездите на Гранд“ поради различни мислења. Овој пат во следната...
Радио Милева

Саша Поповиќ се огласи по написите дека Ѓорѓе Давид праќал експлицитни фотографии на учесничката во „Ѕвездите на Гранд“

Саша Поповиќ се огласи по написите дека наводно Ѓорѓе Давид праќал провокативни пораки и фотографии на учесничката во „Ѕвездите на...
Радио Милева

„Ѕвездата на Гранд“ тврди: „Ѓорѓе Давид ми праќаше безобразни пораки и голи фотографии“, се огласи и рокерот – еве што вели

Како што пишуваат српските медиуми, Ѓорѓе Давид наводно и се пуштал на Мирјана Поповиќ, учесника во „Ѕвездите на Гранд“ која за музичкото...
Радио Милева

Кој се кара, тој се сака: И покрај сите кавги со фолк дивата, Мили отворено призна дека е опасно заљубен во Цеца! (ФОТО)

Само неколку недели откако стави точка на емотивната врска со Богдан Срејовиќ, љубовниот живот на Светлана Цеца Ражнатовиќ повторно...
Радио Милева

Ќерката на Ѓорѓе Балашевиќ се огласи по написите дека песните на покојниот пејач се забранети во „Ѕвездите на Гранд“: „Не сакам да се занимавам со Ѓорѓе Давид и неговите изјави“

Членот на жирито на „Ѕвездите на Гранд“, Ѓорѓе Давид изјави дека семејството на починатиот музичар Ѓорѓе Балашевиќ забранило неговите...
Радио Милева

Андријана Петрушовска во ново секси издание во „Ѕвездите на Гранд“: Македонката не освојува само со својот глас, туку и со својот стас (фото)

Во годинешната сезона на „Ѕвездите на Гранд“ една од македонските учеснички е младата скопјанка Андријана Петрушовска. Андријана...
Радио Милева

На „Ѕвездите на Гранд“ им е забрането да ги пеат песните од овие изведувачи – Ѓорѓе Давид тврди: „Некои бараат и по 1000 евра“

Членот на жирито на „Ѕвездите на Гранд“, Ѓорѓе Давид тврди дека некои пејачи и нивните семејства им забраниле на кандидатите во музичкото...
Радио Милева

Водителката на „Слагилица“ фотографирана со Ѓорѓе Давид, па започнаа шекулации дека има нешто меѓу нив: Марија се огласи и откри каков однос има со рокерот

Водителката на квизот „Слагалица“, Марија Вељковиќ е фотографирана со пејачот и членот на жирито на „Ѕвездите на Гранд“, Ѓорѓе Давид,...
Радио Милева

Цеца ја пофали дека изгледа како принцеза, а Ѓорѓе Давид бесен „распали“ по Андријана Петрушовска: „Јас не сум задоволен, ова не смее да ни се случи“ (видео)

Во саботното издание на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, настапуваше Андријана Петрушовска (21) која е под менторство...
Радио Милева

Згодната македонска кандидатка „растури“ во „Ѕвездите на Гранд“: Aндријана Петрушовска воодушеви со својот глас и стас (видео)

Започна вториот круг на „Ѕвездите на Гранд“, а во првата емисија настапуваше македонската претставничка Андријана Петрушовска (21)...
Радио Милева

Цеца сакаше да го „спаси“, а Мили му порача дека изгледа како Рики Мартин: Дамјан Димевски се врати во „Ѕвездите на Гранд“ (видео)

Дамјан Димевски (19) од Скопје со песните „Сонце не ме грее“ и „Срце није камен“ се претстави во последната емисија на регионалното...
Радио Милева

Бизарен потег? Ѓорѓе Давид пред снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ ги сечеше ноктите пред камери (фото + видео)

Рокерот и членот на жирито на „Ѕвездите на Гранд“, Ѓорѓе Давид направи шокантен потег пред снимањето на новата емисија на музичкото...