ѓорѓе давид

Пронајдени се 54 резултати на тема „ѓорѓе давид“
Радио Милева

Жестока кавга во „Ѕвездите на Гранд“: Поповиќ полудел кога овој член на жирито побарал да се одложи снимањето поради негово гостување на РТС

Изминатиот вторник жестоко се скарале Саша Поповиќ и Ѓорѓе Давид, а наводно директорот на продукцијата му кажал на Ѓорѓе да бира меѓу...
Радио Милева

Ѓорѓе Давид жестоко го прозва Раста: „Сине, мораш да одговараш зошто ти си идол на децата – која порака им ја праќаш?“

Стефан Ѓуриќ Раста неодамна беше уапсен за поседување недозволени супстанции, а сега по тој повод се огласи и Ѓорѓе Давид. “Жал ми...
Радио Милева

Ѓорѓе Давид целиот унакажан, со крваво и модро лице во завои: Рокерот од „Гранд“ сакаше само да види кој му е вистински пријател… (ФОТО)

Пејачот Ѓорѓе Давид на својот приватен профил на Инстаграм објави фотографија на која лицето му е унакажано, модро и крваво, а главата...
Радио Милева

Ѓорѓе Давид по победата на коронавирусот го менува животот од корен, а еве што ќе биде дел од неговото секојдневие

Рокерот Ѓорѓе Давид откако ја победи корната и помина време во самоизолација го менува својот живот од корен. Според пишувањата на српските...
Радио Милева

Ѓорѓе Давид по опоравувањето од коронавирусот, за прв пат се виде со ќеркичката: „Таа посака да ја ‘ограбиме’ продавницата за играчки, а нејзината желба – за мене е заповед“ (ФОТО)

За прв пат откако се зарази, па го победи на коронавирусот, Ѓорѓе Давид ја виде својата ќеркичка Сташа, која најмногу му недостасуваше...