ѓани

Пронајдени се 8 резултати на тема „ѓани“
Радио Милева

Се огласи Ѓани, па еве што кажа за пиењето од чевелот на гостинот: „Тоа го направив за добар пријател, а не за дебел бакшиш“! (ФОТО)

По објавата на социјалните мрежи, се крена голема прашина сите зборуваат за приватната прослава на која пееше Радиша Трајковиќ Ѓани,...
Радио Милева

Ѓани за бакшиш пиеше од собуен чевел на гостинот: Нема толку смрдлив чорап, колку што гостинот може да плати! (ВИДЕО)

Јавна тајна е дека српската естрада, особено трубо фолкерите се подготвенаи на се’, па дури и да паднат ниско под сопственото реноме,...
Радио Милева

Кија Коцкар и Ѓани ги врзува нешто заедничко: Започнаа со дует, продолжија со спот… башка, пејачката може да му стане и снашка? (ВИДЕО)

Радиша Трајковиќ – Ѓани посака Кија Коцкар да биде неговата снаа! Откако го снимија прво дуетот, а потоа и видеоспотот, фолкер се обидува...
Радио Милева

Ѓани правеше слава, како да е свадба, а Дарко Лазиќ го накитија со евра: Јадење и пиење, максимално весело и лепење на чело (ФОТО)

Кога Радиша Трајковиќ – Ѓани слави слава, тоа изгледа како да е свадба! Пејачи те и музичарите се китат со пари, изобилство на храна...