филип живојиновиќ

Пронајдени се 98 резултати на тема „филип живојиновиќ“
Радио Милева

Филип Живојиновиќ пред Прија беше со многу девојки, но оваа остана најзапаметена: Згодна русокоса актерка со која заминаа за Америка… (ФОТО)

Маја Манџука и Филип Живојиновиќ се нова љубовна двојка на јавната сцена, објавија сите медиуми летото 2011 година. Актерката тогаш имала...
Радио Милева

Еве како Филип Живојиновиќ реагира на провокативните изданија на Александра Пријовиќ: „Многу ми значи неговото мислење“

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ од почетокот на нивната врска го привлeкуваат вниманието каде и да се појават, а пејачката за...
Радио Милева

Александра Пријовиќ откри непознати детали од почетокот на врската со Филип Живојиновиќ: „Ме освои со пакет со вода“

Александра Пријовиќ за медиумите откри дека Филип Живојиновиќ ја освоил кога на првиот состанок и донел пакет со вода. „Ме воодушеви...
Радио Милева

Ретко имаме прилика да ги видиме во вакво издание: Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ разменуваат нежности на јавно место (фото)

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ често знаат да бидат на мета на медиумите посебно кога станува збор за нивниот приватен живот. Така,...
Радио Милева

Никогаш не изгледала позгодно: Александра Пријовиќ на роденденот кај Анастасија Ражнатовиќ се појави во мини фустанче и ги собра сите погледи (фото)

Пејачката Александра Пријовиќ и нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ се појавија на роденденската прослава кај Анастасија Ражнатовиќ...
Радио Милева

Знаат како да ги вложат парите: Александра и Филип Живојиновиќ потрошиле 50 000 евра за детско игралиште во близина на нивниот ресторан

Александра и Филип Живојиновиќ вложиле 50 000 евра во изградба на детска игротека која ќе се наоѓа во близина на нивниот ресторан на Дедиње. Како...
Радио Милева

Брена е Брена, ама мајка е една: Филип Живојиновиќ на својата родена мајка Зорица вака и го честиташе роденденот (ФОТО)

Мајката на Филип Живојиновиќ и свекрвата на Александра Пријовиќ, Зорица Накиќ денеска слави роденден, а синот по тој повод и упати емотивни...
Радио Милева

Прија и Филип со страстен бакнеж ја слават љубовта: „Пред пет години и пратив порака на една девојка…“ (фото)

Пејачката Александра Пријовиќ и нејзиниот сопруг, бизнисменот Филип Живојиновиќ, ја слават годишнината од нивната љубов, а тој по овој...
Радио Милева

Пријовиќ не можеше да издржи: „Сама финансирам се’! Постојано слушам дека без Филип и Брена немаше да успеам!“

Александра Пријовиќ е една од најуспешните пејачки на помладата генерација во Србија, па не е изненадувачки што на многу колеги им е...
Радио Милева

Александра Пријовиќ откри непознати детали од почетокот на врската со Филип: „Поради него живеев во авион“

Александра Пријовиќ се потсети на почетокот на нејзината врска со Филип Живојиновиќ, па откри детали кои не се познати на јавноста. „Толку...