филип божиновски

Пронајдени се 18 резултати на тема „филип божиновски“
Радио Милева

Македонската „Гранд Ѕвезда“ направи гламурозна свадба со 500 гости, пееја колегите на младоженецот, а луксузот не изостана од секој детаљ (фото)

Поранешната ѕвезда на Гранд, прилепчанецот Ален Хасановиќ, на крајот на минатата година, по шеријатски обичаи во кругот на семејството...
Радио Милева

Филип Божиновски не може да дочека да стане татко – сега со симболична фотографија го откри и полот на бебето (фото)

Некои љубови опстојуваат и покрај сите предизвици и со текот на времето стануваат посилни. Пејачот Филип Божиновски и неговата сопруга...
Радио Милева

Саша Поповиќ беше во Скопје поради аудициите на „Ѕвездите на Гранд“, а овие македонски пејачи беа дел од жирито

Неодамна заврши 12 – тата сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, а веќе се одржаа и аудициите за следната сезона која...
Радио Милева

Филип Божиновски ја прокоментира одлуката на „Гранд“ за дуелот меѓу двајцата Македонци во музичкото шоу

Од емисија во емисија конкуренцијата во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ станува се поголема бидејќи се бираат најдобрите...
Радио Милева

(ВИДЕО) Овој Македонец беше омилен во „Ѕвездите на Гранд“, јавноста го подзаборави, а сега повторно ќе ве освои!

Во 2014 година за првпат се појави на сцената на Гранд, а отогаш ги освои срцата на многумина фанови со неговата емоција и песна. Филип...
Радио Милева

(ФОТО) Падна уште една понуда за брак: Македонскиот пејач кој се прослави во „Ѕвездите на Гранд“ ја запроси девојката!

Освен Лила Филиповска која кажа „Да“, за денот на вљубените падна уште една понуда за брак меѓу познатите Македонци. И младиот пејач...