фчерашни

Пронајдени се 3 резултати на тема „фчерашни“
Радио Милева

Се породи Јована Аврамовска, водителката на „Фчерашни“ и екс портпарол на Министерството за финансии (ФОТО)

ТВ водителката Јована Аврамовска се породи и за прв пат стана мајка. Таа и нејзиниот сопруг Предраг добија здраво машко дете, кому му...
Радио Милева

Тошо – „Малерот“, за жал, уште еднаш го оправда прекарот: На Васко Тодоров од силниот ветер во Скопје, му падна фасадата од зградата врз автомобилот (ФОТО)

Познатиот македонски комичар Васко Тодоров за жал, уште еднаш го оправда прекарот Тошо – „Малерот“, по кој стана познат и популарен. Имено,...
Радио Милева

Новата министерка за финансии ја реконструираше до(Ф)черашната портпаролка: Нина – „Групер“ ја „прегрупира“ Јована Аврамовска назад во „Фчерашњи“! (ФОТО)

Јавноста ја запозна најпрвин како репортер, па водителка во утринската програма на ТВ Сител „Ја сакам Македонија“. Не мина долго време,...