фахрие евџан

Пронајдени се 18 резултати на тема „фахрие евџан“
Радио Милева

Драган Вучиќ објави заедничка фотографија со турската актерка Фахрие Евџан – попозната како „Неџла“ или сопругата на „Бали Бег“ (фото)

Познатиот ТВ водител, музичар и композитор, Драган Вучиќ, веќе извесен период во еден од градските скопски автобуси ја води неговата...
Радио Милева

Дали е поради здраствената состојба на сопругата? Бурак не се појави на доделување награди, па се огласија и двајцата

Во Истанбул вчеравечер на едно место се собраа голем број од популарните турски актери, а причината за тоа беше доделувањето на наградите...
Радио Милева

Бурак и бремената Фахрие беа на зимување, но мораа да се вратaт поради нејзиното здравје, сега лежи во болница

Овие денови се појави веста дека турската актерка Фахрие Еваџан, која е во седмиот месец од бременоста, се разболела и завршила во болница....
Радио Милева

„Многу сме возбудени“: Бурак Озчивит и сопругата конечно се огласија по гласините дека чекаат бебе (видео)

Брачната двојка озчивит конечно излезе во јавност со потврда дека го очекуваат првото дете. Бурак и Фахрие, која е во третиот месец од...
Радио Милева

(ФОТО) Поранешните на Бали Бег ги видовте, а овој актер кој сите го знаете за малку не ја ожени неговата Неџла

Веќе неколку години на Балканот се прикажуваат турски серии кои се омилени на голем број љубители на остварувањата од турската филмска...