евровизија 2022

Пронајдени се 24 резултати на тема „евровизија 2022“
Радио Милева

Украинската пејачка се откажа од Евровизија 2022: Еве кој наместо неа ќе ја претставува Украина во Торино

Пејачката Алина Паш се откажа од учеството на годинешното издание на Евровизија кое ќе се одржи во Торино. По нејзината одлука, организаторскиот...
Радио Милева

Подготвуваат спектакл: Кија Коцкар и Аца Лукас заедно ќе учествуваат на изборот на песната за Евровизија 2022

  Се ближи музичкиот натпревар „Песна за Евровизија 2022“, а пејачот Аца Лукас ќе се натпреварува и ќе се бори да ја претставува Србија...
Радио Милева

Aндреа со „Circles“ ќе не претставува на Евровизија 2022 во Торино, а еве кои се првите коментари за евровизиската песна

Пејчката Андреа со песната „Circles“ ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2022 во Торино. „Пред сè, благодарам Македонија! Ветувам...
Лице в Лице

Тијана Дапчевиќ ќе учествува на Беовизија и е потенцијален учесник да ја претставува Србија на Евровизија 2022: „Очекувам добра забава и да слушнеме многу добри песни“

Македонската пејачка со српска адреса на живеење, Тијана Дапчевиќ оваа година ќе учествува на „Беовизија“ односно ќе биде еден од...
Радио Милева

Дара Бубамара се огласи по написите дека шпанската претставничка на Евровизија 2022 и ја украла песната „Екстравагантно“ – еве што вели

Дара Бубамара се огласи по написите дека шпанската пејачка Шанел, ќе ја претставува Шпанија на Евровизија со плагијат од песната „Екстравагантно“...