евровизија 2021

Пронајдени се 10 резултати на тема „евровизија 2021“
Ништо лично

Евросонг 2021: „Шмркање дрога“ и летање орли во кадар, многу повеќе геј отколку хит парада, Балканот солидно пласиран, Македонија на дното? (ФОТО)

Тестот за дрога на пејачот Дамиано Давид на италијанска рок-група „Мансекин“, која победи на Евросонг 2021 е НЕГАТИВЕН , соопштија од ...
Радио Милева

Италија победи на Евровизија, а фронтменот на победничката група обвинет дека консумира дрога за време на гласањето – еве го нивниот одговор (видео)

Италијанската група „Монескин“ победи на 65-то издание на Евровизија 2021 која се одржа во Ротердам, Холандија. Сепак, оваа рок група додатно...
Радио Милева

Aлбанската претставничка на Евровизија прво ја ископира Лепа Брена, а сега се облече во ист стајлинг како Јелена Карлеуша (фото)

Албанската претставничка  на Евровизија,  Анџелија Перистери настапуваше на втората полуфинална вечер на Евровизија, а сите забележаа...
Радио Милева

Евровизиско ехо: „Ураганки“ и Дарко Димитров „оддуваа“ се’ живо од сцената, сите наши соседи се пласираа во финале, Норвежаните го „масакрираа“ Васила, а Тамара носталгично се потсети на својот настап (ФОТО)

Евровизија и годинешните евровизиски настапи деновиве актуелни и во етерот и во медиумите и меѓу народот, на социјалните мрежи…...
Промотер

Промовирана „Here I stand“, песната на Васил Гарванлиев што ќе ја претставува Македонија на „Евровизија 2021“ (ВИДЕО)

 Јавниот сервис МРТВ и македонскиот претставник на годинешната „Евровизија 2021“, Васил Гарванлиев, споделија видео од песната со која...
Мегафон

Евровизија и оваа година нема да се одржи во вообичаената атмосфера: Сценариото „А“ – отпаѓа, во игра се план „Б, Ц или Д“

Европската радиодифузна унија заедно со организаторите од Холандија соопштија дека првото од четирите сценарија за реализација на...
Радио Милева

Македонскиот избор за Евровизија 2021 пред скандал: МРТ одново со Гарванлиев и рок од само 7 дена за евровизиска песна, пејачите и авторите пред бунт!

„Според  јасно утврдените правила од страна на ЕБУ кои ги обврзуваат националните радиодифузери да селектираат нова песна за Евровизија...