евровизија 2018

Пронајдени се 7 резултати на тема „евровизија 2018“
Мегафон

„Еye Cue“ со „Lost and found“ ќе ја претставуваат Македонија на годинешниот Изборот за песна на Евровизија во Лисабон

Комисијата одлучи дека песната „Lost and found“ на авторот на музика и текст Бојан Трајковски и во аранжман на продуцентот Дарко Димитров,...
Радио Милева

Македонска пејачка бара поддршка: Елена Петреска ќе ја претставува Сан Марино на Евровизија 2018?

Ова е период од годината кога започнуваат шпекулациите и нагаѓањата кој ќе ја претставува земјава на претстојниот Евросонг 2018. По социјалните...