ерос рамацоти

Пронајдени се 9 резултати на тема „ерос рамацоти“
Радио Милева

Ерос Рамацоти се огласи по повод тешката ситуација во Италија: „Само вака ќе успееме да ја победиме короната“

Италијанскиот пејач Ерос Рамацоти на својот „Инстаграм“ се огласи по повод тешката ситуација со коронавирусот. Тој на својот народ...
Радио Милева

Новак и Јелена Ѓоковиќ беа на концерот на Ерос Рамацоти: Италијанскиот пејач уште на почетокот имаше барање до публиката на која веројатно не и беше сеедно!

Славниот италијански пејач Ерос Рамацоти вчеравечер одржа концерт во Белград, а уште на самиот почеток имаше посебно барање до публиката....