емоции

Пронајдени се 68 резултати на тема „емоции“
Радио Милева

„Со мала помош од моите пријатели“ – Игор Џамбазов им запеа на следбениците преплавен со емоции (фото) 

Македонскиот шоумен Игор Џамбазов ја вклучи камерата и со гитарата в рака се реши да запее пред своите следбеници. Не дека ретко го прави...
Радио Милева

Раста откри како се согласува со Ана Николиќ: „Се трудам да ги одржувам овие односи нормални“ (фото) 

Филмот „3211“ во кој главен актер во вистинската приказна е Стефан Ѓуриќ Раста, наскоро ќе ја види светлината на денот. Раперот сега откри...
Радио Милева

Елена Миленковска и Гуте го прославија првиот роденден на нивната ќеркичка: Малата принцеза Миона, толку мала, а толку голема во очите на мама

Не тајна дека некогашните „Гранд ѕвзди“,  брачната двојка Елена Миленковска – Гуте Mаринковиќ важат за еден од најскладните и најхармонични...
Живот и Стил

Зошто плачеме додека гледаме филмови? Еве по што се разликуваат овие луѓе од оние кои ги кријат чувствата

За некои тоа е знак на слабост, но Пол Џ. Зак, професор на американскиот универзитет Клермонт, во своето истражување покажа дека луѓето...
Радио Милева

Новак Ѓоковиќ го мачат семејните односи: „Таа е манипулаторка, ме врти околу малиот прст“ (фото)

Новак Ѓоковиќ ги врти другите тенисери околу рекетот, но кој го врти околу малиот прст? Не е Рафаел Надал, ниту се поопасниот Карлос Алкараз… Освојувачот...
Радио Милева

„Твоето дете не е виновно за…“- Сузана Турунџиева во прегратка на мајка ѝ, ќерките и внукот испрати порака до сите (фото)

Македонската ТВ водителка и пејачка Сузана Турунџиева покажа дека топлата прегратка и емоциите се важен дел во животот. Но, не било...
Радио Милева

Миле Китиќ пушти солза кога му ја спомнаа ќерката Елена, а ја откри и сумата од скромната пензија која ја зема од Босна (видео)

РТС и Сојузот на уметници на поп музика на Србија (СЕМУС) заеднички го организираат 5-тиот Национален музички фестивал на Србија. На Собранието...
Радио Милева

Ноне Неделковска кога одмара пее, но тивко само за себе, за да не го разбуди комшијата: „Сè ме промени“ (фото+видео)

Сите копнееме по нешто, по местото каде што повеќе не сме, или по нешто што веќе го немаме. Но, најчесто тоа место на кое сме оставиле личен...
Радио Милева

Емотивен момент во „Се или нешто“: Натпреварувачите се расплакаа, а солзите не можеше да ги задржи ниту Лила (видео)

Во едно од последниоте изданија на гејм шоуто „Се или нешто“ се случи емотивен момент од кој емпатијата беше присутна кај сите присутни. Имено,...
Радио Милева

Лозано после подолго време реши да проговори за љубовниот статус – која е девојката што го освои неговото срце?

Тој преку својата песна и волшебен глас знае да ги разбуди емоциите кај публиката, Влатко Лозаноски- Лозано скромно и ненаметливо опстојува...
Радио Милева

Елма Синановиќ отворено за загубата на сопругот: „Тешко е, се чувствувам лошо, кога ќе помислам на тоа“ (фото)

Пејачката Елма Синановиќ на почетокот на 2000-тите сними многу хитови како „Није ветар, није киша“, „Корак до дна“, „Ах туго, туго“… Таа...