емина јаховиќ

Пронајдени се 90 резултати на тема „емина јаховиќ“
Радио Милева

Емина живееше во огромна вила, а сега се пресели во помала куќа: „Точно е дека ќе бидам поблизу до Мустафа“

Емина Јаховиќ неодамна се пресели од семејниот дом, каде што живееше со нејзиниот поранешен сопруг Мустафа Сандал и се пресели во негово...
Радио Милева

„Во Србија се чувствувам како ѕвезда, а во Турција како домаќинка“: Емина Јаховиќ проговори за својот приватен живот, но и за додворувачите

Популарната пејачка Емина Јаховиќ призна дека во Истанбул има многу обврски и дека времето го поминува со синовите и не се чувствува...
Радио Милева

Пејачката ја напушта луксузната вила во Истанбул: Емина поради синовите се сели во соседството на Мустафа

Емина Јаховиќ и нејзиниот поранешен сопруг Мустафа Сандал ќе станат соседи. Пејачката одлучила да почне да ја издава вилата која пејачот...
Радио Милева

Емина Јховиќ го прозва Мустафа Сандал: „Тој сега е во љубовна врска, а јас морам да се грижам повеќе за децата“

Поп пејачката Емина Јаховиќ неодамна призна за српските медиуми дека таа е сама и ја заврши врската со турскиот бизнисмен Садетин Саран,...
Радио Милева

„Свежата чорба е подобра од подгреаната“: Емина Јаховиќ проговори за тоа дали и даде шанса на врската со Садетин

Бидејќи медиумите пишуваа  дека  Емина Јаховиќ и турскиот милионер Садетин Саран се смириле и ја обновиле врската, пејачката објасни...
Радио Милева

Емина Јаховиќ раскина со новото момче: Уште непочната, нивната љубовна романса по се’ изгледа заврши?! (ФОТО)

Пејачката Емина Јаховиќ по се изгледа ја заврши љубовната романса за кој сите регионални и турски медиуми пишуваат последните месеци. Дека...
Радио Милева

Емина Јаховиќ ја сподели празничната магија од својот дом: Пејачката со префинет вкус… и за мажи и за декорација! (ФОТО)

Емина Јаховиќ ги сподели своите фотографии од празничната магија во нејзиниот дом, кој е луксузно украсен и со многу вкус за претстојните...
Радио Милева

Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал заедно: Ја гушна пред целиот свет, а нејзината реакција ги изненади сите

Мустафа Сандал дефинитивно не ја победил својата поранешна сопруга, Емина Јаховиќ, мајката на неговите синови. Познатиот пар се состана...
Радио Милева

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ му испрати порака на нејзиниот нов љубовник: „Се надевам дека нема да имаме проблеми“

Пејачката Емина Јаховиќ не крие дека дека е  среќна во врска со Садетин Саран. За нивната врска е информиран и поранешниот сопруг на...