ѕвездите на гранд

Пронајдени се 777 резултати на тема „ѕвездите на гранд“
Радио Милева

Денес е секс бомба, а вака изгледаше кога почнуваше во „Ѕвездите на Гранд“: Теа Таировиќ би ја „запалила“ оваа видео-снимка да може (ВИДЕО)

Теа Таировиќ моментално важи за една од најангажираните пејачки на естрадната сцена, а веќе подолго време ја следи и „титулата“ кралица...
Радио Милева

Откриени вртоглави суми: Цеца зема 100 илјади евра од „Ѕвездите на Гранд“, а еве по колку добиваат останатите членови од жирито

Новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ се очекува да почне да се снима наскоро иако се шпекулираше дека е неизвесно поради договорот...
Радио Милева

Снимањето на новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ се уште не започна: Саша Поповиќ и Жика Јакшиќ завојуваа

Септември е пред крајот, но снимањето на новата сезона на музичкото натпреварување „Ѕвезде Гранда“ не започна. Неизвесноста околу...
Радио Милева

Исплива уренебесна снимка од „Ѕвездите на Гранд“: Теа Таировиќ ја исплаши Зорица Брунцлик со своето пеење (видео)

Денес успешната пејачка Теа Таировиќ ја започна својата кариера во „Ѕвезде Гранда“, каде првпат се појави на 17 години. Повеќето од...
Радио Милева

Еве што возат членовите на жирито на „Ѕвездите на Гранд“: Некој нов автомобил од 100.000 евра, некој половен од 10.000 (ФОТО)

Марија Шерифовиќ и Ана Бекута дојдоа на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ со нови автомобили! Евровизиската победничка се почестила...
Радио Милева

Се омажи македонската Гранд ѕвезда: Марија Груевска го кажа судбоносното да, а свадбата ќе трае цели три дена! (ФОТО)

Македонската „Гранд ѕвезда“  Марија Груевска се омажи за своето момче Синиша Стојаноски, а венчавката се одржа во еден манастир близу...
Радио Милева

Љупка Арсовска – македонската „Гранд“ и „IDJ TV“ ѕвезда со „кардашијановска“ задница, со провокативна фото-објава во жешки пози, повикува: „Пробај ме“! (ФОТО)

Атрактивната млада македонска пејачка Љупка Арсовска продолжува да привлекува се’ поголемо внимание со секоја своја нова појава…...
Лице в Лице

Александар Јосифовски – ѕвездата на „Гранд“ за приватниот живот и борбата со зависноста: „Пет месеци не сум се напил капка алкохол“ (ВИДЕО)

Александар Јосифовски последниве две години е еден од милениците во „Ѕвездите на Гранд“. Музичарот од Охрид со своето пеење ја освои...
Лице в Лице

Андријана Петрушовска по учеството во „Ѕвездите на Гранд“: „Цеца виде во мене потенцијал, се селам во Белград“ (ВИДЕО) 

Андријана Петрушовска (22) од Скопје беше меѓу десетте финалистки во регионалното шоу „Ѕвездите на Гранд“’. Иако не победи, таа остави...
Радио Милева

Овие атрактивни убавици кои привлекуваат внимание со својот совршен изглед се жени на пејачи од „Ѕвездите на Гранд“ (фото)

Пејачите на „Ѕвездите на Гранд“ навистина имаат со што да се пофалат кога се во прашање нивните поубави половини. Овие мажи од јавната...
Радио Милева

Не се очекуваше до толку: Пејачката од „Ѕвездите на Гранд“, Андријана Петрушовска и се пикна под кожа на Цеца Ражнатовиќ (фото)

22 годишната учесничка во актуелната сезона на „Ѕвездите на Гранд“, скопјанката Андријана Петрушовска, не успеа да стигне до победа,...
Радио Милева

Шлиц над колк: Андријана Петрушовска за крај на „Ѕвездите на Гранд“ доминираше комплетно, а гаќички овој пат и беа излишни (фото)

Под реден број 10 настапи финалистката од Македонија на регионалниот музички натпревар на „Ѕвездите на Гранд“,чија сезона заврши викендов. Андријана...
Радио Милева

Вака изгледаше прогласувањето на победникот во „Ѕвездите на Гранд“: Нермин Ханџиќ е победник, а Алксандар од Охрид заврши втор (видео)

По десет месеци борба, работа и напори на менторите да им го дадат најдоброто на кандидатите, конечно триумфираа најдобрите, а според...
Радио Милева

Скопјанката Андријана Петрушовска повторно „крена прашина“, овој пат како ангел на „Викторија сикрет“ во „Ѕвездите на Гранд“ (фото + видео)

Скопјанката Андријана Петрушовска во саботното издание на актуелната сезона на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ кое е пред крајот,...
Радио Милева

Марија Шерифовиќ го нарече кандидатот „невоспитан“: Скандал во “Ѕвездите на Гранд“, пејачката ја навреди и колешката! (ФОТО)

Пејачката Марија Шерифовиќ направи вистински хаос во музичкото шоу “Ѕвездите на Гранд“ кога на еден кандидат му рекла дека е „невоспитан“,...