ѕвездите на гранд

Пронајдени се 566 резултати на тема „ѕвездите на гранд“
Радио Милева

Охриѓанецот Александар Јосифовски по последниот настап во „Ѕвездите на Гранд“ открива: „Ги потрошив сите пари, ова ми беа последните“

Во најновото и последно издание на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ на 28 годишниот рокер Александар Јосифовски од Охрид,...
Радио Милева

Ги напушти „Ѕвездите на Гранд“ поради смртта на мајка си, па се случи пресврт: Саша Поповиќ на овој кандидат му даде втора шанса

Заврши уште еден круг на „Ѕвездите на Гранд“, а Саша Поповиќ заедно со својот тим одбраа 60 кандидати кои понатаму ќе се натпреваруваат. Се...
Радио Милева

Голо до препони: Уште едно уникатно модно издание на Марија Груевска, а овој пат во Србија се прошета со момчето (фото)

Битолчанката Марија Груевска е највпечатливата учесничка во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ кога е во прашање сценскиот...
Радио Милева

Учесничката во „Ѕвездите на Гранд“ не можела да дојде на себе: „Доживеав нервен слом поради Саша Поповиќ“

Натпреварувачката во „Ѕвездите на Гранд“, Наталија Јоксимовиќ, откри дека бурно реагирала за време на шоуто кога ги слушнала зборовите...
Радио Милева

Фаворитот го разочара жирито во „Ѕвездите на Гранд“, а причината поради која настапи неспремен не очекуваа да им ја каже

Учесникот на популарното музичко шоу „Ѕвездите наГранд“, Јусуф Шинголи, досега редовно го воодушевуваше жирито со своите настапи,...
Радио Милева

Елена Миленковска иако доби пофални коментари, испадна од „Ѕвездите на Гранд“: „Се се случува со некоја причина“

Се наближува финалето на „Ѕвездите на Гранд“ на сезоната која трае две години поради пандемијата со коронавирусот. Во последната емисија...
Радио Милева

Мими Јовановска и покрај сите пофалби од жирито, испадна од „Ѕвездите на Гранд“: „Ти изгледаш како холивудска ѕвезда“

Мими Јовановска од Велес настапуваше во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“. Во петиот круг Мими пееше во дуел со нејзината против...
Радио Милева

Крстиња Тодоровиќ, натпреварувачката од „Ѕвездите на Гранд“ ја откри причината за смртта на трагично починатиот пејач Момир Луковац: „Се самоубил со пиштол во станот“!

Крстиња Тодоровиќ, натпреварувачкатат во „Ѕвездите на Гранд“ и трагично починатиот пејач Момир Луковац (24) заедно оделе во музичко...
Радио Милева

На починатиот млад пејач од „Ѕвездите на Гранд“, Јелена Карлеуша му предвиде блескава иднина, но за жал, прстите ги вмеша кобната судбина (ВИДЕО)

Трагично починатиот млад пејач Момир Луковац учествуваше во тековната сезона на популарното шоу „Ѕвездите на Гранд“ и успеа да се...
Радио Милева

Марија Груевска бриљираше во „Ѕвездите на Гранд“, а дел од српските медиуми „се фатија“ за татко и: „На попот не му се допадна калуѓерскиот имиџ на ќерка му, па си замина од бекстејџот“?! (ВИДЕО)

Македонската кандидатка Марија Груевска од Битола имаше мошне впечатлив и забележителен настап во последната емисија на регионалното...
Радио Милева

По Вања Кнежевиќ, уште два кандидати од тимот на Марија Шерифовиќ ги напуштија „Ѕвездите на Гранд“ – ова е причината

Две кандидатки од тимот на Марија Шерифовиќ одлучиле да ги напуштат „Ѕвездите на Гранд“. Махир Мулалиќ го напушти шоуто поради семејна...
Радио Милева

„Ти си македонска Ким Кардашијан“: Марија Груевска повторно импресионираше со својот настап во „Ѕвездите на Гранд“

Во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“, настапуваше и македонската кандидатка Марија Груевска од Битола. Марија се бореше во...
Радио Милева

Нови проблеми во „Ѕвездите на Гранд“: Некои рокери забраниле да им се пеат песните, бараат пари за секоја изведена песна

Некои рокери забраниле да се пеат нивните песни во „Ѕвездите на Гранд“ без финасиска надомест. И покрај тоа што преку СОКОЈ ги следува...
Радио Милева

Благица Ѕунзуровска откри зошто е незадоволна од „Ѕвездите на Гранд“ и ја одбила понудата да ја вратат: „Ако не потпишеш договор, автоматски испаѓаш“

Благица Ѕунзуровска откри зошто е незадоволна од „Ѕвездите на Гранд“ и ја одбила понудата да ја вратат: „Ако не потпишеш договор, автоматски...
Радио Милева

По дисквалификацијата на Вања Кнежевиќ, Марија Шерифовиќ откри кои се нејзини фаворити во „Ѕвездите на Гранд“

Maрија Шерифовиќ по скандалот од дисквалификацијата на Вања Кнежевиќ откри кои се нејзини фаворити за оваа година во „Ѕвездите на Гранд“. „Не...
Радио Милева

Македонската пејачка како Џенифер Лопез во „Ѕвездите на Гранд“: Елена Миленковска се појави со потполна нова фризура – што ќе каже жирито?

Македонската пејачка Елена Миленковска ја напушти претходната сезона на „Ѕвездите на Гранд“ поради нејзината бременост. Имено, Елена...