ѕвезде гранда

Пронајдени се 33 резултати на тема „ѕвезде гранда“
Радио Милева

Во вториот круг се покажа како добар ученик, а сега Стефан Величковски повторно на часови кај Вики Миљковиќ

Во новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ важат нови правила. Имено, секој кандидат  има ментор кој ги подготвува кандидатите за следниот...
Радио Милева

Војната продолжува: Кандидатката која Карлеуша ја нападна во „Ѕвездите на Гранд“ се огласи на социјалните мрежи

Пејачката Јелена Карлеуша во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“ честоко ја нападна кандидатката Мира Медан. По жестоката кавга...
Радио Милева

Жестока кавга во „Ѕвездите на Гранд“ поради Елена Миленковска: Карлеуша ја нападна, Поповиќ застана во одбрана на Македонката

Во последната емисија од првиот круг на „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше 25 годишната Елена Миленковска од Скопје. Таа се претстави...
Радио Милева

Македонец „растури“ во „Ѕвездите на Гранд“ со песна од Наум Петрески, а Карлеуша му порача: „Имаш многу секси глас“

Во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше и 36 годишниот  Борислав Марковски од Скопје. Тој се претстави со песните...
Радио Милева

Maкедонец настапуваше во „Ѕвездите на Гранд“, a жирито му порача: „Супер си, далеку ќе стигнеш“ (видео)

Во последната емисија на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, настапуваше Кристијан Јованов од Радовиш. Кристијан се претстави...
Радио Милева

Жирито му предвиде голем успех: Адам Лабунски се појави во „Ѕвездите на Гранд“, а Карлеуша „распали“ по неговиот татко (видео)

Добро познатиот Адам Лабунски неколку сезони по ред се натпреваруваше во музичкото шоу „Пинкови ѕвезди“. Иако, жирито во ова шоу на...
Радио Милева

Никој не претпостави дека е од Македонија: Жирито во „Ѕвездите на Гранд“ беше воодушевено од деветнаесет годишната Сања (видео)

Кон средината на септември започна и новата сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ со нови правила, со нов член на...
Радио Милева

Скандал во полуфиналето на „Ѕвездите на Гранд“: Аца Лукас жестоко распали по Карлуеша, па го напушти студиото!

Полуфиналната емисија на „Ѕвездите на Гранд“ беше толку стресна за жирито, па не се знае дали ќе останат истите членови следната сезона. Како...
Радио Милева

Тајна чувана 11 години: Саша Поповиќ е заслужен за победата на Душан Свилар во „Ѕвездите на Гранд“? (видео)

Во 2007 година, Душан Свилар победи во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. На финалната манифестација која се одржа на стадионот...