ѕвезда

Пронајдени се 25 резултати на тема „ѕвезда“
Радио Милева

Ќерката на Мајкл Џексон отворено за растењето без татко: „Се’ сама морав да заработам, никој не ми поклони“

Поп-sвездата Мајкл Џексон е обвинет од многумина за несоодветно однесување кон деца, но актерката, музичар и модел и негова ќерка Парис...
Радио Милева

Синот на Тијана тргна во авантура, но по свој пат: Ќе биде ли Вук новата ѕвезда во познатото семејство? (ФОТО)

Тијана и Тамара, двете сверојатно најпознати сестри во македонскиот естраден шоубизнис, обете јавни личности, поп пејачки, повремено...
Радио Милева

Јелена Карлеуша и Тијана Дапчевиќ се најдоа заедно во авион кој наводно почна да паѓа: „Барем ќе умреме како ѕвезди…“ (ВИДЕО)

Јелена Карлеуша и Тијана Дапчевиќ беа гости на скриената камера, а шоуто во тоа време го гледаа голем број луѓе и емисијата се издвојуваше...
Радио Милева

Ова е Србинката која годинава понесе Оскар во филмовите за возрасни: Запознајте ја Адријана Чечик… ако некои од вас веќе и не ја запознале (ФОТО+ВИДЕО)

Таа е позната филмска актерка која игра во филмовите за возрасни, а за себе гордо истакнува дека има српско потекло. Адријана Чечик годинава...
Радио Милева

„Ѕвездата на Гранд“ го обвини сопругот дека физички и психички ја малтретирал, а тој јавно ја демантираше со СМС пораки и видеоснимка на која пијана го моли да и прости (ВИДЕО)

Пејачката Тамара Радмиловиќ зборуваше за тоа како нејзиниот поранешен сопруг психички и физички ја малтретирал, се додека не испливаа...
Радио Милева

„Ти веќе си ѕвезда“ – жирито со скандирање и отворени овации за Антонија Гиговска при нејзиниот последен настап во „Пинковите ѕвездички“ (ВИДЕО)

Во оваа фантастична ноќ во која „Сите ѕвезди од Пинковите ѕвездички“ одговараа со своите изведби на тема: „Рок музиката во седумдесеттите...
Радио Милева

Некогаш слетуваше со хеликоптер, а вака вчеравечер Лепа Брена се појави на концертот во „Штарк Арена“ (видео)

Лепа Брена вчера го прослави својот 58 роденден. По повод нејзиниот роденден, но и 35 години кариера Брена одржа спектакуларен концерт...