ѕведите на гранд

Пронајдени се 9 резултати на тема „ѕведите на гранд“
Радио Милева

Додека Цеца денес снима прво издание од „Ѕвездите на Гранд“, Карлеуша ја напушти Србија, а еве и зошто (ФОТО)

Новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ започнува со емитување на 18 септември, а учесниците и гледачите ќе имаат големо изненадување...
Радио Милева

Марија Шерифовиќ вака му честиташе на победникот на “Ѕвездите на Гранд“: „Денес е тешко да сретнеш личност што има срце како тебе“ (ФОТО)

Напорната сезона на „Ѕвездите на Гранд“ заврши со успех за Марија Шерифовиќ и кандидатите во нејзиниот тим. Махир Мулалиќ, чиј ментор...
Радио Милева

Плукната Вики Миљковиќ: Пејачката и членка на жирито на „Ѕвездите на Гранд“ има своја двојничка во српската министерка за трговија, туризам и телекомуникации? (ФОТО)

Не е невообичаено да има случаи на неверојатна сличност меѓу две познати личности кои не се во никакво сродство или роднинска  врска....
Радио Милева

Милица Павловиќ денес е една од најсексапилните естрадни фолк ѕвезди, а на почетокот на кариерата „секси сењорита“ изгледаше вака (ФОТО)

Денес таа важи за една од најубавите пејачки на домашната естрада. Атрактивна, сексапилна згодна, пожелна, постојано е во фокусот и на...
Радио Милева

Пред да стане „Гранд ѕвезда“: Александра Пријовиќ уште на 14 години пробала да се пробие под уметничко име Ани, но тогаш не успеала… (ФОТО)

Александра Пријовиќ денес е една од најпопуларните млади пејачки, но нејзиното патување кон ѕвездите воопшто не било лесно. Таа уште...
Радио Милева

Деколте во прв план: Сања Кужет провокативна на сцената на „Ѕвездите на Гранд“ како никогаш досега (фото)

Познатата српска водителка Сања Кужет се појави во најновото издание на шоу „Sвездите на Гранд“ во провокативен стајлинг, што малкумина...
Радио Милева

„Ѕвездата од приколката“ Тијана Кадовиќ не влезе ни во финалето: Гранд остана без „првата вистинска ѕвезда?“ (ФОТО)

На изненадување на многумина Тијана Кадовиќ не се квалификуваше за финалето на “Ѕвездите на Гранд” и покрај фактот дека таа е...