џингл ТВ

Пронајдени се 8 резултати на тема „џингл ТВ“
Радио Милева

Милош Биковиќ за Јingle TV: „Го доживувам животот на богат начин преку уметноста, од фудбал и бокс се до хирург и пат до вселената како космонаут“

По Москва и Белград најскапиот филм досега “Предизвик“ пристигна и во Скопје заедно со големата актерска ѕвезда – Милош Биковиќ...
Лице в Лице

Зејна Муркиќ: Соработувам со најдобрите Дарко Димитров и Жељко Јоксимовиќ, но би сакала да доживеам барем дел од кариерата на кралицата Есма (ВИДЕО)

Зејна за македонската јавност е позната по најемотивната сцена во филмот „Тома“, со песната „Jag“ која воедно, ја испеа и во ексклузивното...
Лице в Лице

Ана Ѓуриќ – Констракта: „Кога ќе дојдеш во години да се занимаваш малку повеќе со своето здравје, сфаќаш дека тоа оди надвор од здравиот разум“

Во пресрет на настапот на Србија на Евровизија 2022, Ана Ѓуриќ во интервјуто за JingleTV открива многу ексклузивни информации. Меѓу другото...
Радио Милева

Сегеј Варошлија одново тргна на познатите да им ја „пукне душата“: Во „Модна катастрофа“ овој пат под опсервација беше Јелена Спенџарска (ВИДЕО)

Уште во првите денови од оваа 2021-ва година Вистина.ком.мк го најави неговото враќање на ТВ екраните, откако по падот на  неговиот најдобар...
Радио Милева

Сергеј Варошлија се врати во етерот: Модниот гуру по ТВ сушата на многумина одново ќе им ја „пукне душата“ (ФОТО+ВИДЕО)

Уште во првите денови од оваа 20210ва година Вистина.ком.мк го најави неговото враќање на ТВ екраните, откако по падот на  неговиот најдобар...