џејми ли кертис

Пронајдени се 3 резултати на тема „џејми ли кертис“
Радио Милева

Брат и се предозирал, а таа се дрогирала со татко и: Славната актерка и денес се прашува како се уште е жива!

Актерката Џејми Ли Кертис неодамна призна дека е „чиста“ веќе дваесет години, но пред тоа била зависник од дрога и неколку пати се дрогирала...
Радио Милева

Сите ја паметиме стриптиз сцената на Џејми Ли Кертис пред Шварценегер – еве како денес изгледа актерката на 60 години

Американската актерка Џејми Ли Кертис беше една од презентерите на овогодинешниот „Златен глобус“, каде што апсолутно воодушеви со...