џејла рамовиќ

Пронајдени се 52 резултати на тема „џејла рамовиќ“
Радио Милева

Џејла Рамовиќ го крие својот идентитет од колегите во Барселона, а за тоа отворено проговори во српските медиуми

Џејла Рамовиќ, победничката на музичкиот натпревар „Ѕвезде Гранда“, пред повеќе од една година се пресели во Шпанија, каде што се запишала...
Радио Милева

„Ми олесна кога Марија рече, да !“ Ова е вистината за односот меѓу Џејла и Марија Шерифовиќ (фото)

Дури и врапчињата на гранката знаат дека Џејла Рамовиќ и Марија Шерифовиќ се многу блиски. Двете пејачки, неспорно и исклучително талентирани,...
Радио Милева

Сега е јасно колку се блиски пејачките – Џејла Рамовиќ проговори за врската со Марија Шерифовиќ (фото+видео)

Пејачката Џејла Рамовиќ, победничката на 13-та сезона на „Ѕвездите на Гранд“, за прв пат јавно проговори за врската со Марија Шерифовиќ,...
Радио Милева

Стегната во теретана, на неа се пука, па пожешка меѓу мајките на пејачките нема: Едита е мајката на „Гранд“ победничката Џејла Рамовиќ (ФОТО)

Едита Рамовиќ, мајката на победничката на „Ѕвездите на Гранд“ и прекрасните сестри Рамовиќ од Горажде, Џејла, Шејла и Лејла, често го...
Радио Милева

Последици после операцијата: Џејла Рамовиќ призна колку време поминало од интервенцијата, а сè уште закрепнува (фото)

Победничката на „Ѕвездите на Гранд“ Џејла Рамовиќ  која победи  пред две години,  во Белград имаше настап и во таа прилика откри дека...
Радио Милева

Мајката на Џејла Рамовиќ како тинејџерка: Едита ги воодушеви сите, поради нејзиниот изглед и стил на облекување (фото)

Пејачката Џејла Рамовиќ е активна на социјалните мрежи каде често споделува фотографии од нејзината  мајка. Со својата завидна фигура...
Радио Милева

Џејла Рамовиќ го сподели сиот свој сексапил: „Ѕвездата на Гранд“ во мини фустанче, долги нозе и секси бутини (ВИДЕО)

Пејачката Џејла Рамовиќ на 16 години победи на музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“, каде нејзин ментор беше Марија Шерифовиќ. Многумина...
Радио Милева

Победничката на „Ѕвездите на Гранд“ долго ја спојуваа со нејзината менторка Марија Шерифовиќ, а сега осамна на фотографија со машко: Џејла Рамовиќ е во љубов? (ФОТО)

Откако Џејла победи во „Ѕвездите на Гранд“ пред две години, не престана да се пишува за природата на нејзините блиски релации и наводна...
Радио Милева

Свадба во домот на победничката на „Ѕвездите на Гранд“: Џејла Рамовиќ се враќа дома од студии заради венчавка… ама не нејзина! (ФОТО)

Џејла Рамовиќ ја напушта Барселона, каде моментално е поради студии, а причината за тоа е ни помалку ни повеќе, туку свадба! Имено, Џејла,...
Радио Милева

Победничката во „Ѕведите на Гранд“ не се двои од него: Џејла Рамовиќ бескрајно е вљубена во својот Рио (ФОТО)

Минатата година, Џејла Рамовиќ го доби најубавиот роденденски подарок од нејзините родители, кој стана и новит член на нивното семејството...
Радио Милева

Марија Шерифовиќ и Џејла Рамовиќ заедно заминаа на одмор во Барселона: „Опасни врски“ или само цврсто пријателство? (ФОТО)

По неколкуте концерти што ги одржа низ Србија и Балканот, Марија Шерифовиќ одлучи да отпатува на одмор во Барселона заедно со никој...
Радио Милева

Џејла Рамовиќ за прв пат се сликаше во бикини: Победничката на „Ѕвездите на Гранд“ никогаш во костим за капење, а камо ли повеќе од тоа“ (ФОТО)

Модните комбинации што ги носеше за време на учеството во музичкото талент шоу  „Ѕвездите на Гранд“, во кое таа и победи, секогаш беа...
Радио Милева

Џејла Рамовиќ првпат проговори за наводната афера со Марија Шерифовиќ: „Се’ тоа ме повредува, но издржав“

Минатогодишната победничка на „Ѕвездите на Гранд“ се појави на финалето на музичкото шоу и откри многу детали од нејзиниот професионален...