дворец

Пронајдени се 6 резултати на тема „дворец“
Радио Милева

Српската пејачка има замок во Германија: Во дворот има мало езеро, а од бројот на собите може да се изгубиш (фото)

Иако таа не зборува за тоа често, семејството на познатата фолкерка Јане Тодоровиќ е сопственик на замокот. Оваа импозантна зграда се...
Радио Милева

Драгана Мирковиќ како кралицата Елизабета, во карантин од својот дворец порача: „Чувајте се, ве сакам“

Многу јавни личности ги почитуваат мерките за заштита од коронавирусот, па остануваат во карантин во своите домови и аплираат до граѓаните...