душко тошиќ

Пронајдени се 156 резултати на тема „душко тошиќ“
Радио Милева

„Минатата година повикав полиција поради насилство, а сега…“: Потегот на Душко повторно ја скрши Карлеуша (фото)

Јелена Карлеуша лани на Божиќ го пријавила сопругот Душко Тошиќ за семејно насилство, а потоа настанало затишје, се чини, пред бура....
Радио Милева

Ги поврзува иста работа: Душко Тошиќ не сака да коментира за разводот со Карлеуша, но за овој момент јавно се огласи (фото)

Откако Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ објавија дека ставиле крај на бракот, медиумите не престануваат да шпекулираат за причините за...
Радио Милева

Немал за леб, а сега брои милиони: Родителите на Душко Тошиќ поради сиромаштија морале да го пратат во дом (фото)

Поранешниот фудбалер и фудбалски менаџер Душко Тошиќ се разведе со споразумен договор по 14 години брак со Јелена Карлеуша. Она што сите...
Радио Милева

Откако Карлеуша објави дека Душко не се гледа како дел од семејството, тој се огласи со фотографија која говори се’ (фото)

Дека Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ се разведуваат дознавме по објавата на поп-ѕвездата која преку социјалните мрежи ги информираше...
Радио Милева

„Ах љубов!“: Обожавателките воздивнуваат по Душко Тошиќ, а еве со кого се појави како гостин на свадба (фото)

Сопругот на Јелена Карлеуша повторно е во Белград. Фотографијата на Душко Тошиќ покрена лавина коментари, а први меѓу нив беа коментарите...
Радио Милева

Душко Тошиќ по подолго време се активираше на Инстаграм, а првиот коментар го доби од Перо Антиќ (фото)

Претседателот на кошаркарската федерација на Макединија, Перо Антиќ, е меѓу оние корисници на социјалните мрежи кои се постојано присурни. Антиќ...
Радио Милева

Погледнете ја симболиката: Фотографијата која Душко Тошиќ ја објави со Јелена говори повеќе од илјада зборови (фото)

За врската меѓу Душко Тошиќ и Јелена Карлеуша почна да се шпекулира кога парот се одследи на социјалната мрежа „Инстаграм“. Во тој...