душко тошиќ

Пронајдени се 117 резултати на тема „душко тошиќ“
Радио Милева

Домот на Карлеуша вреди цело богатство: Луксузна вила со два базена, пет купатила и посебна соба за Јелена (ФОТО)

Домот на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ може да ја понесе титулата за најубав дом во регионот, доколку имаше такво натпреварување. Меѓутоа,...
Радио Милева

Додека Карлеуша им слави роденден на ќерките во Париз, Душко Тошиќ е пред нов предизвик: Фудбалерот се впушти во нов потфат (ФОТО)

Душко Тошиќ го пропушти роденденското патување на своите ќерки и не отиде во Париз со Јелена и девојките. Причината за оваа одлука нема...
Радио Милева

Речиси никогаш не се појавува во јавност: Ова е мајката на Душко Тошиќ, а еве каков е нејзиниот однос со Карлеуша

Мајката на Душко Душко Тошиќ не се појавува во медиумите и покрај фактот дека нејзиниот син е познат фудбалер, а сега е откриено што...
Радио Милева

Дојде да ја „гледа“ или да ја „слуша“ сопругата: Душко Тошиќ по долго време се појави на настап на Карлеуша (фото)

Душко Тошиќ по долго време се појави на настап на Јелена Карлеуша во Белград. Познатиот фудбалер сам пристигнал на сплавот, максиманално...
Радио Милева

Саша Поповиќ изнесе детали од бракот на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ, еве како се однесува парот кога никој не ги гледа

Бракот на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ постојано е главна тема во медиумите. Имено, откако во медиумите протече аферата на Карлеуша...
Радио Милева

„Швалерката“ на Тошиќ, ја провоцира Карлеуша: Дизајнерката Ана која ја поврзуваат со Душко, комплетно ја ископира Јелена? (ФОТО)

Неодамнешната вест дека Душко Тошиќ наводно ја изневерува Јелена Карлеуша со поранешната сопруга на пејачот Предраг Јовановиќ –...
Радио Милева

По шпекулациите дека ја изневерува, Карлеуша се расплени со комплименти за Душко: „На здравје за човекот што никогаш не изневерува и понижува!“ (фото)

Јелена Карлеуша и нејзиниот сопруг Душко Тошиќ се речиси секојдневна тема на медиумите. Имаше многу шпекулации за кризите во нивниот...
Радио Милева

Карлеуша во Истанбул славеше „Св. Валентин“ или „Св. Трифун“: За „Денот на вљубените“ зедно на вечера со Душко и пријателите, ама дали таа ноќ и во ист кревет со сопругот? (ФОТО)

Наголемо се пишува за новата брачна криза на фолк пејачката Јелена Карлеуша и нејзиниот сопруг, фудбалерот Душко Тошиќ, кој од пред...
Радио Милева

Љубовницата и сопругата се менуваат во новото љубовно гнездо на Душко Тошиќ во Истанбул: Ана заминала, Карлеуша дојде? (ФОТО)

Душко Тошиќ, кој сега игра во Турција за прволигашот Касимпаша, побара од клубот да му обезбеди сместување во кое ќе живее во иднина....
Радио Милева

Душко Тошиќ – турски швалер: Фудбалерот потпиша за новиот клуб Касимпаша, па сака и љубовницата да се пресели кај него во Турција

Веднаш штом пристигна во новиот клуб, фудбалерот изрази желба неговата љубовница да дојде и да живее со него, иако тој сè уште е формално...
Радио Милева

Душко Тошиќ донесе одлука која може да му го промени животот, а веднаш се огласи и Карлеуша која јавно му се обрати

Во последните две години постојано се пишува за приватниот живот на Јелена Карлеуша и нејзиниот сопруг Душко Тошиќ. Неколку пати досега...
Радио Милева

По написите дека Сања Маринковиќ е љубовница на Душко Тошиќ, се огласи и водителката на Пинк и даде свој коментар

Како бомба одекна веста дека Душко Тошиќ покрај сопругата и наводната љубовница Ана Јовановиќ се гледал и со разведена водителка која...
Радио Милева

Душко Тошиќ не една, туку има две љубовници: Сопругот на Карлеуша тајно се гледал и со позната српска ТВ водителка? (ФОТО)

Според приказната за добро информиран извор, Душко Тошиќ ја изневерил сопругата не само со Ана Јовановиќ, туку наводно и со една позната...
Радио Милева

На „љубовницата“ на Душко Тошиќ и нудат цело богатсво да влезе во „Задруга“: На Ана Јовановиќ љубовната афера и направи кариера? (ФОТО)

На „љубовницата“ на Душко Тошиќ, Ана Јовановиќ, очигледно одеднаш и скокна популарноста откако јавноста дозна за нивната наводна врска....