душица јаковљевиќ

Пронајдени се 34 резултати на тема „душица јаковљевиќ“
Радио Милева

Ова е бившиот сопруг на водителката Душица Јаковљевиќ: Работеа заедно, му роди две деца, па се разведоа (ФОТО)

Гледачите покрај малите екрани имаат можност да ја гледаат на телевизија „Пинк“, а често се коментира дека е суров професионалец во...
Радио Милева

Сораја го славеше роденденот во Истанбул: Луксуз платен илјадници евра и познатата српска водителка меѓу сите старлети (ФОТО)

За големата роденденска прослава во Турција организирана од Сораја Вучелиќ во регионалните медиуми се’ уште се зборува, а сега се...
Радио Милева

Водителката на „Задруга“ се појави со деколте до папокот: Цицлестата Душица го наполни и ТВ кадарот и очите на машките гледачи со „влажни погледи“ (ФОТО)

Водителката Душица Јаковљевиќ  не ја водеше емисијата „Задруга“, но вчеравечер се појави во крајно провокативно издание, со кое го...
Радио Милева

Водителката покажа „скокотлив“ детаљ под бикините додека ја заведуваше камерата, иако не и беше таква намерата: Душица Јаковлевиќ крие тетоважа на интимата (ФОТО)

Водителката на најгледаното регионално ријалити шоу Душица Јаковљевиќ ги користи последните слободни денови од одморот, пред почетокот...
Радио Милева

Бетер и од турска серија: Фудбалерот само што раскина со Кија Коцкар, повторно и се врати на својата бившата- водителката Душица Јаковљевиќ

Kристина Кија Коцкар неодамна објави дека раскинала со фудбалерот Милош Димитријевиќ -Чава, а тој сега се смири и повторно е со водителката...
Радио Милева

Првин беше со момчето на Дара Бубамара, а сега водителката на „Задруга“ повторно „улови“ помлад и покажа како славеа за Денот на вљубените (фото)

Водителката Душица Јаковљевиќ е повторно  заљубена веќе некое време, па во јануари ја заскокотка љубопитноста на многумина со слика...
Радио Милева

„Ако ставив силикони не значи дека ми израсна трета рака!“: Водителката на „Задруга“ остро одговори на прозивките за пластичните операции (фото)

Душица Јаковљевиќ, популарната водителка на реалното шоу „Задруга“, одговара на критиките во врска со нејзиниот изглед и открива дека...
Радио Милева

Децата на естрадните ѕвезди мета на сајбер криминал: Малолетните ќерки на Здравко Чолиќ, Наташа Беквалац, Харис Џиновиќ, Анабела Атијас, Душица Јаковљевиќ… на удар (ФОТО)

Малолетните ќерки на Наташа Беквалац, Здравко Чолиќ, Харис Џиновиќ, Анабела Атијас и Душица Јаковљевиќ биле мета на компјутерски криминал,...
Радио Милева

Душица Јаковљевиќ примена во болница поради сомнеж дека има корона – водителката се огласи и ја откри вистината за здравствената состојба

Водителката на „Пинк“, Душица Јаковљевиќ е примена во болница. Имено, таа се чувствала лошо и со висока температура, па како свесен...