дружба

Пронајдени се 18 резултати на тема „дружба“
Радио Милева

Весна Бејби го изнесе од медиумска илегала семејството на Никола Ристановски: Ова се сопругата и помалата ќерка на познатиот актер (фото)

Весна Бејби Петрушевска точно знеше дека по осамнувањето на нејзината објава со семејството на колегата актер Никола Ристановски на...
Радио Милева

Пејачката и манекенката ја смирија топката, но дали тоа е на повидок и со бракот на Тамара и Мачка?! (фото)

На почетокот од годинава во домашните медиуми се шпекулираше дека некогаш најдобрите другарки, пејачката Тамара Тодевска и познатата...
Радио Милева

Петар Грашо се почесто доаѓа во Македонија, а еве со кој наш пејач е прв другар за муабет, мезе и чаша вино (фото)

Хрватскиот поп-пејач Петар Грашо периодов е доста актуелен во регионалните медиуми, а причината за тоа е како професионалниот, така...
Радио Милева

Сања Маринковиќ по разводот, последните недели од 2020 ги минува во Дубаи: Водителката во друштво на човекот кого сите го обожуваа, а оддамна го нема на ТВ екраните (ФОТО)

Водителката Сања Маринковиќ одлучи последната недела од 2020 година да ја помине во Дубаи. Таму се дружи со нејзиниот колега Иван Зељковиќ,...
Радио Милева

Андреј и Наум се „ар ен би – фолк“ комбинација само за на ракија и пиво или и за студио и во живо: Се подготвува ли дует од соништата? (ФОТО)

За естрадата, па и за оваа нашава,  обично се вртат муабети дека пејачите и пејачките меѓу себе многу „не се мирисаат“. Слабо се дружат...
Радио Милева

Саша Ковачевиќ на хуманитарен концерт во Прилеп, Кристина Димитриевска на „хуманитарна“ средба со него (ФОТО)

Бившата на Даниел Кајмакоски е дефинитивно решена да стане ѕвезда, по секоја цена. Пејачка, манекенка, модел, мисица… па каде ќе запали,...
Радио Милева

Накова повеќе не копнее по Мелита: Се сретнаа, само што по нивната средба едната заврши во болница!? (ФОТО)

Неодамна порталот на 1ТВ објави дека Мелита и Накова се скарани, а гевгеличанката експресно ги демантираше објавувајќи заедничка фотографија...
Радио Милева

Емилија Димитриевска на Мис Фешн ТВ во друштво на славниот актер: Жан Клод Ван Дам ја сака Македонија… а, уште повеќе Македонките! (ВИДЕО)

Најпознатата модна телевизија  Фешн ТВ во Турција организираше уште еден престижен ивент, наградите за Мис фешн ТВ.  На овој избор за...