драгана мирковиќ

Пронајдени се 116 резултати на тема „драгана мирковиќ“
Радио Милева

Јахта, хеликоптер, шампањ во базен: Драгана Мирковиќ како светска ѕвезда уживаше на ова луксузна дестинација фото)

Пејачката Драгана Мирковиќ ова лето за своја летна дестинација го одбра Сeн Тропе. Пејачката во друштво на сопругот Тони Бјелиќ ужива...
Радио Милева

Драгана Мирковиќ покажа како изгледа нејзиниот дом за време на Велигден, но сите забележаа само еден детаљ

Српската пејачка Драгана Мирковиќ големиот христијански празник Велигден го дочека како и повеќето граѓани, односно во својот луксузен...
Радио Милева

Куќната помошничка на Драгана Мирковиќ откри каква газдарица е пејачката и што се случува зад затворени врати

Куќната помошничка на Драгана Мирковиќ го откри вистинското луце на пејачката и што се случува зад затворени врати. Драгана Мирковиќ...
Радио Милева

Драгана Мирковиќ ужива во зимска идила во Австрија, па и се случи мал пех: „Кога ќе се најдеш на погрешно место“

Драгана Мирковиќ на своите следбеници на Инстаграм им покажа како ужива во зимската идила во Австрија. Имено, пејачката објави неколку...
Радио Милева

Дамите од српската естрада се потрудија нивните домови да блескаат за новогодишните празници: Која го има најубавиот украсен дом?

Дамите од естрадата се погрижија нивните домови да изгледаат совршено за новогодишните празници, па ги украсија што е можно поубаво. Некои...
Радио Милева

Вистината на виделина: Откриени непознати детали за несогласувањето меѓу Драгана Мирковиќ и Сека Алексиќ

Драгана Мирковиќ и Сека Алексиќ беа добри пријателки со години, сè додека не се случи една ситуација во 2010 година, што промени сè и оттогаш...
Радио Милева

По написите дека Драгана Мирковиќ се чувствува лошо, се огласи пејачката и откри каква и е здравствената состојба

Фолкерката Драгана Мирковиќ откако започна пандемијата со короната ужива заедно со семејството во нејзиниот дом во Виена. Меѓутоа,...
Радио Милева

Таа го фати бидермаерот на свадбата на Лепа Брена: Подоцна ја фати мајата, па и се посреќи богато да се омажи и денес е исто толку голема ѕвезда колку и самата Брена (ФОТО)

Пред точно три децении, Лепа Брена и Боба Живојиновиќ застанаа на „лудиот камен“, а денес нивниот брак се смета за еден од најхармоничните...
Радио Милева

Драгана Мирковиќ открива: „Два дена пред нејзината смрт, Ксенија Пајчин ме барала за нешто важно да ми каже, но… ми остана само рана на срце“!

Пејачката Ксенија Пајчин  трагично го загуби животот кога нејзиното љубоморно момче Филип Каписода ја уби, а потоа изврши самоубиство. Драгана...