драгана мирковиќ

Пронајдени се 125 резултати на тема „драгана мирковиќ“
Радио Милева

Фотографија која ги „заскокотка“ социјалните мрежи: Сега е јасно на која колешка на Карлеуша Душко Тошиќ и обрнува посебно внимание (ФОТО)

Како што Јелена и Душко многу малку зборуваат за својот брак, секоја нивна фотографија, постапка или појавување во јавноста се толкува...
Радио Милева

Исплива фотошопирана фотографија на Драгана Мирковиќ, пејачката ја виде па ја прокоментира: „Не личим на себе“

На социјланите мрежи се појави фотографија од фолк ѕвездата Драгана Мирковиќ со бугарската пејачка Роксана. Меѓутоа, некој од фановите...
Радио Милева

Започна комеморацијата на Марина Туцаковиќ – еве кои познати се појавија на собирот во чест на познатиот текстописец

Започна комеморацијата на текстописецот Марина Туцаковиќ која почина на 19 септември. Меѓу првите кој пристигнале била нејзиниот син...
Радио Милева

Драгана Мирковиќ живее во дворец вреден 50 милиони евра, а нејзината ќерка Мануела работела на рецепција

Пејачката Драгана Мирковиќ живее во дворец во Австралија и успеа своите деца да заштити од очите на јавноста. Тие последен пат во медиумите...
Радио Милева

„Нашата најдобра Маки“: Српската естрада во солзи се простува од авторката на најголемите хитови, Марина Туцаковиќ

Текстописецот на најголемите хитови, Марина Туцаковиќ почина на 67 години по тешко и долго боледување. Таа ги напиша текстовите на најпознатите...
Радио Милева

Драгана Мирковиќ во Виена ужива во луксузен дворец, а вака изгледа нејзината скромна куќа во родното место

Српската пејачка Драгана Мирковиќ заедно со своето семејство веќе со години живее во Виена. Таму живее во огромна вила, но има и дворец...
Радио Милева

Јахта, хеликоптер, шампањ во базен: Драгана Мирковиќ како светска ѕвезда уживаше на ова луксузна дестинација фото)

Пејачката Драгана Мирковиќ ова лето за своја летна дестинација го одбра Сeн Тропе. Пејачката во друштво на сопругот Тони Бјелиќ ужива...
Радио Милева

Драгана Мирковиќ покажа како изгледа нејзиниот дом за време на Велигден, но сите забележаа само еден детаљ

Српската пејачка Драгана Мирковиќ големиот христијански празник Велигден го дочека како и повеќето граѓани, односно во својот луксузен...
Радио Милева

Куќната помошничка на Драгана Мирковиќ откри каква газдарица е пејачката и што се случува зад затворени врати

Куќната помошничка на Драгана Мирковиќ го откри вистинското луце на пејачката и што се случува зад затворени врати. Драгана Мирковиќ...
Радио Милева

Драгана Мирковиќ ужива во зимска идила во Австрија, па и се случи мал пех: „Кога ќе се најдеш на погрешно место“

Драгана Мирковиќ на своите следбеници на Инстаграм им покажа како ужива во зимската идила во Австрија. Имено, пејачката објави неколку...
Радио Милева

Дамите од српската естрада се потрудија нивните домови да блескаат за новогодишните празници: Која го има најубавиот украсен дом?

Дамите од естрадата се погрижија нивните домови да изгледаат совршено за новогодишните празници, па ги украсија што е можно поубаво. Некои...
Радио Милева

Вистината на виделина: Откриени непознати детали за несогласувањето меѓу Драгана Мирковиќ и Сека Алексиќ

Драгана Мирковиќ и Сека Алексиќ беа добри пријателки со години, сè додека не се случи една ситуација во 2010 година, што промени сè и оттогаш...
Радио Милева

По написите дека Драгана Мирковиќ се чувствува лошо, се огласи пејачката и откри каква и е здравствената состојба

Фолкерката Драгана Мирковиќ откако започна пандемијата со короната ужива заедно со семејството во нејзиниот дом во Виена. Меѓутоа,...