драган бјелогрлиќ

Пронајдени се 23 резултати на тема „драган бјелогрлиќ“
Радио Милева

Овие две познати дами се во роднинска врска со Драган Бјелогрлиќ: Едната е пејачка, а другата е актерка (фото)

Актерот Драган Бјелогрлиќ и е добро познат на Балканот. Во својата богата кариера одигра многубројни улоги, како на филм, така и во серии,...
Радио Милева

Оваа „бомба“ е сопругата на Драган Бејелогрлиќ: Некогаш беше манекенка, а сега се крие од очите на јавноста (фото)

Актерот Драган Бјелогрлиќ ја запознал сопругата Маја во раните деведесетти. Како што објавија медиумите, парот се запознал во деведесеттите...
Радио Милева

Драган Бјелогрлиќ доби прашање од својата ќерка, на кое немаше одговор: „Дали и мене цел живот ‘сељаците’ ќе ми одредуваат што е добро, а што не?

Секој родител знае дека една од најтешките работи во животот е кога детето ќе ви постави прашање на кое немате одговор. Познатиот српски...
Лице в Лице

Драган Бјелогрлиќ: „Луѓето ме сметаат за бренд, а тоа не ми се допаѓа, повеќе сакам да бидам легенда“ (видео)

Драган Бјелогрлиќ првпат пред камера застана на свои 14 години, а најголемата популарност ја доживеа со улогата на Боба во телевизиската...
Радио Милева

Милица Павловиќ го одбила Милош Биковиќ… за улога: „Повеќе би се согласила да играм чистачка која му ги брише чевлите и само молчи, отколку она што ми го понуди“

Милица Павловиќ вели дека малку недостасувало прватаактерска улога  да не и биде во серијата „Пејачка“, туку во филмот „Хотел Белград“! Секси...
Радио Милева

Бјелогрлиќ се’ уште е во полиција, претепаниот режисер даде изјава: „Дивјачки ме нападна одзади, беше тоа напад на пијан и дрогиран човек“

Според последните информации, Драган Бјелогрлиќ се’ уште се наоѓа во полициската станица во Ниш, каде што е приведен и дава изјава,...
Радио Милева

Му приоѓа и од чиста мира го удира со тупаница в лица: Осамна видео од нападот на Драган Бјелогрлиќ врз режисерот Гага Антонијевиќ (ВИДЕО)

Актерот Драган Бјелогрлиќ го нападнал режисерот Предраг Гага Антонијевиќ, а на социјалните мрежи се појави видео од нападот. Инцидентот...
Радио Милева

Еве како изгледа сопругата на актерот Драган Бјелогрлиќ: Била модел, се запознале на снимање и денес имаат две ќерки убавици (фото)

Маја и Драган Бјелогрлиќ се во хармоничен брак веќе две и пол децении и имаат две деца, Миа и Алексеја. Маја не се појавува често во јавност,...
Радио Милева

Драган Бјелогрлиќ и Жељко Јоксимовиќ се продуценти на филмот за „кафеанскиот поет на тагата“, Тома Здравковиќ: Еве која глумица ќе ја игра Силвана Арменулиќ

Филмот „Тома“ е биографска сага не само за животот на овој необичен уметник, туку и за луѓето што го направија неговиот живот и го инспирираа...
Радио Милева

Синот на Драган Бјелогрлиќ во жешки секси сцени со 30 години повозрасната колешка во „Сенки над Балканот 2“ (фото 18+)

Првата епизода од втората сезона од серијата „Сенки над Балканот“  веќе се емитуваше, а во неа имавме можност да го видиме и синот на...
Радио Милева

Стројна убавица: Ова е сопругата на актерот Драган Бјелогрлиќ која ретко се појавува во јавност (фото)

Повеќе од две децении, Драган Бјелогрлиќ е во хармоничен брак со неговата сопруга Маја, која ретко се појавува во јавноста. На славениот...
Радио Милева

Сте го гледале, а не сте знаеле дека Алексеј е синот на Драган Бјелогрлиќ: Заигра и во серија кај татко му и еве дали личи на него? (ФОТО)

Дека крвта не е  вода говори и  фактот што осумнаесетгодишниот Алексеј Бјелогрлиќ се појави во сцена во училиште, исто како и неговиот...