драган бјелогрлиќ

Пронајдени се 21 резултати на тема „драган бјелогрлиќ“
Радио Милева

Драган Бјелогрлиќ доби прашање од својата ќерка, на кое немаше одговор: „Дали и мене цел живот ‘сељаците’ ќе ми одредуваат што е добро, а што не?

Секој родител знае дека една од најтешките работи во животот е кога детето ќе ви постави прашање на кое немате одговор. Познатиот српски...
Лице в Лице

Драган Бјелогрлиќ: „Луѓето ме сметаат за бренд, а тоа не ми се допаѓа, повеќе сакам да бидам легенда“ (видео)

Драган Бјелогрлиќ првпат пред камера застана на свои 14 години, а најголемата популарност ја доживеа со улогата на Боба во телевизиската...
Радио Милева

Милица Павловиќ го одбила Милош Биковиќ… за улога: „Повеќе би се согласила да играм чистачка која му ги брише чевлите и само молчи, отколку она што ми го понуди“

Милица Павловиќ вели дека малку недостасувало прватаактерска улога  да не и биде во серијата „Пејачка“, туку во филмот „Хотел Белград“! Секси...
Радио Милева

Бјелогрлиќ се’ уште е во полиција, претепаниот режисер даде изјава: „Дивјачки ме нападна одзади, беше тоа напад на пијан и дрогиран човек“

Според последните информации, Драган Бјелогрлиќ се’ уште се наоѓа во полициската станица во Ниш, каде што е приведен и дава изјава,...
Радио Милева

Му приоѓа и од чиста мира го удира со тупаница в лица: Осамна видео од нападот на Драган Бјелогрлиќ врз режисерот Гага Антонијевиќ (ВИДЕО)

Актерот Драган Бјелогрлиќ го нападнал режисерот Предраг Гага Антонијевиќ, а на социјалните мрежи се појави видео од нападот. Инцидентот...
Радио Милева

Еве како изгледа сопругата на актерот Драган Бјелогрлиќ: Била модел, се запознале на снимање и денес имаат две ќерки убавици (фото)

Маја и Драган Бјелогрлиќ се во хармоничен брак веќе две и пол децении и имаат две деца, Миа и Алексеја. Маја не се појавува често во јавност,...
Радио Милева

Драган Бјелогрлиќ и Жељко Јоксимовиќ се продуценти на филмот за „кафеанскиот поет на тагата“, Тома Здравковиќ: Еве која глумица ќе ја игра Силвана Арменулиќ

Филмот „Тома“ е биографска сага не само за животот на овој необичен уметник, туку и за луѓето што го направија неговиот живот и го инспирираа...
Радио Милева

Синот на Драган Бјелогрлиќ во жешки секси сцени со 30 години повозрасната колешка во „Сенки над Балканот 2“ (фото 18+)

Првата епизода од втората сезона од серијата „Сенки над Балканот“  веќе се емитуваше, а во неа имавме можност да го видиме и синот на...
Радио Милева

Стројна убавица: Ова е сопругата на актерот Драган Бјелогрлиќ која ретко се појавува во јавност (фото)

Повеќе од две децении, Драган Бјелогрлиќ е во хармоничен брак со неговата сопруга Маја, која ретко се појавува во јавноста. На славениот...
Радио Милева

Сте го гледале, а не сте знаеле дека Алексеј е синот на Драган Бјелогрлиќ: Заигра и во серија кај татко му и еве дали личи на него? (ФОТО)

Дека крвта не е  вода говори и  фактот што осумнаесетгодишниот Алексеј Бјелогрлиќ се појави во сцена во училиште, исто како и неговиот...