деца

Пронајдени се 400 резултати на тема „деца“
Радио Милева

„Срцето ми е скршено и ужасно сум вознемирен“: Таткото на Меган Маркл проговори за неа, принцот Хари и нивните деца (фото)

Таткото на Меган Маркл, Томас Маркл, даде ново интервју во кое ја критикуваше својата ќерка што не го запознала со неговите внуци. Принцот...
Радио Милева

Ова е жената која Јашар ја сака четири децении: Се венчаа по 20 години врска, а една желба никогаш не им се исполни (фото)

Пејачот Јашар Ахмедовски со години гради успешна кариера, но не сака многу да зборува за приватниот живот. Најголема поддршка цело...
Радио Милева

Актерката од „Игра на Тронови“ се разведува од пејачот: Му роди две деца, сега ја обвинува дека ги запоставува (фото)

Актерката Софи Тарнер и пејачот Џо Џонас одлучија да се  разведат. Актерката, позната како Санса Старк од серијата „Game of Thrones“, се разведува...
Радио Милева

Драгана Мирковиќ никогаш поемотивна: Пејачката сподели фотографија и „ги наежи“ своите  следбеници (фото)

Популарната пејачка Драгана Мирковиќ, покрај својата блескава кариера, позната е и како исклучително посветена и грижлива мајка. Таа...
Радио Милева

Сестрата на Богдана Ражнатовиќ како природата да ја допрела со магично стапче – се породи двапати, но од бременоста ни трага (фото)

Сестрата на Богдана Ражнатовиќ, Бојана која му роди два сина на Мирко Шијан, синот на пејачката Гоца Божиновска е вистинска секс бомба. Таа...
Радио Милева

Одморот на јахта нејзе не и донесе среќа: Горгина никогаш не изгледала понезадоволно, додека шеташе во танга покрај Роналдо (фото)

Кристијано Роналдо (38) и Џорџина Родригез (29) моментално летуваат на Сардинија на луксузен брод. Како и секогаш, друштво им прават нивните...
Радио Милева

Снеже Велков одговараше на Инстаграм прашања, меѓу кои и на лични: „Последен пат имав дечко 2006-та… од тогаш имам маж“! (фото)

Денот на ТВ водителката Снеже Велков е исполнет со многу вежбање, здрава храна и едноставно водење на здрав живот полн со правила. Таа...
Лице в Лице

Оливер Пап: „Дечињата ќе празнуваат, доаѓаат „Поточиња“ – искрената детска емоција е најголемата сатисфакција“

Претстојниот викенд на 13-ти и 14-ти Мај во Македонската филхармонија ќе се одржи 20-тото јубилејно издание на фестивалот на детска песна...