дарко лазиќ

Пронајдени се 294 резултати на тема „дарко лазиќ“
Радио Милева

„Јас не бев поп, па станав пејач, занеше со кого влегува во врска“: Дарко Лазиќ бурно реагираше на критиките на свршеницата Марина

Во последното интервју, Марина Гагиќ го критикуваше својот свршеник, пејачот Дарко Лазиќ, а тој не молчеше на овие јавно изнесени приговори. Имено,...
Радио Милева

Марина Гагиќ, свршеницата на Дарко Лазиќ откри детали од приватноста: Еве ја вистината за подарокот од 30 илјади евра и дали чекаат второ дете…

Свршеницата на фолкерот Дарко Лазиќ, Марина Гагиќ, реши да сподели дел од својата приватност со своите следбеници на Инстаграм. Така,...
Радио Милева

Дарко Лазиќ иако е должен како „банка во стечај“, докажа дека е најголем фраер во село: За саканата подарок од 30.000 евра (ФОТО)

Вереницата на Дарко Лазиќ неодамна го прослави својот 22-ри роденден во еден белградски ресторан. Заедно со Марина Гагиќ беа пејачот,...
Радио Милева

Дарко Лазиќ доби нов прекар: „Ме викаа вепар, а сега сум им анорексичен… ослабев 88 килограми, а сакам уште 10“

Дарко Лазиќ имаше операција на желудникот на почетокот на 2020 година, по што изгуби многу килограми. Пејачот сега одново стана предмет...
Радио Милева

Соседите на Дарко Лазиќ имаа се’ најдобро да кажат за пејачот, но распалија по неговата свршеница и не ја поштедија

Локалното население на Брестача, каде живее пејачот Дарко Лазиќ, велат дека тој им е при срце и дека е добро момче, но не можат секогаш...
Радио Милева

„Гранд пропадна, а Саша Поповиќ зема огромна сума пари“: Фолкерот Џани ја „исплука“ половина српска естрада

Српскиот фолкер Радиша Трајковиќ Џани се осврна на колегите и разни животни ситуации. Имено, тој откри дека пејачот Митар Мириќ потфрлил,...
Радио Милева

Дарко Лазиќ доживеа уште една трагедија: Почина таткото на пејачот, а тој не може да се помири со загубата (ФОТО)

Вчера, недела 13 декември 2020 почина Милан Лазиќ, таткото на пејачот Дарко Лазиќ. кому неодамна му беше извршена операција за намалување...
Радио Милева

„Може да дојде до смртен случај, едниот бубрег му откажа“: Познат лекар, пријател на Дарко Лазиќ проговори за неговата здравствена состојба

Пејачот Дарко Лазиќ изгледа одлично и се повеќе се занимава со својот стајлинг и физички изглед. Познатиот пејач ослабе 75 килограми,...
Радио Милева

Дарко Лазиќ ја шокираше водителката: „Долговите ми пораснаа, сега се преку милион, треба ли некој да ме убие поради тоа?!“

Пејачот Дарко Лазиќ во едно свое ново интервју истакна дека сè уште должи и тоа многу. Имено,  неговите долгови се зголемиле на милион...
Радио Милева

Повторно „раскол“ на Дарко Лазиќ и Ана Севиќ: Пејачот тврди дека се смириле, а Ана му порача – „Нема да учествувам во твоите шоуа“

Дарко Лазиќ неодамна во едно интервју откри дека својата ќерка од бракот со Ана Севиќ не ја видел една година. По оваа изјава, Ана ги...
Радио Милева

На Дарко Лазиќ јазикот му е побрз од паметот, па го стави во нови проблеми: Бившата – Ана, докажа дека тој лаже, а актуелната – Марина ги избриша сите нивни заеднички фотографии од социјалните мрежи!

Марина Гагиќ сопругата на српската фолк ѕвезда Дарко Лазиќ, ги избриша сите заеднички фотографии со својот сопруг од социјалните мрежи. Дарко...
Радио Милева

Дарко Лазиќ во емисија во живо изјави дека својата ќерка не ја видел една година, а Ана Севиќ веднаш објави докази дека пејачот лаже

Дарко Лазиќ и Ана Севиќ иако веќе  долго време се разведени и не се брак, се интересни за јавноста и не престанува да се пишува за нив. Овој...