дајте музика

Пронајдени се 20 резултати на тема „дајте музика“
Промотер

Дарија Максимова со универзална порака, онаква, каква што само чистата детска душа може да посака – „Ајде да се сакаме“ (ВИДЕО)

Дека на Македонија не и недостасуваат таленти во различни области, особено во спортот, уметноста, музиката… уште еден  доказ е младата...
Промотер

Кристина, Анастасија, Миха и Филип од „Дајте музика“ со „Green forces“ ќе ја претставуваат Македонија на Детскиот Евросонг 2021 (ВИДЕО)

Како што е веќе познато, децата од мегапопуларната детска серија „Дајте Музика“ се избрани од МРТ да ја претставуваат Македонија на...
Мегафон

Децата од „Дајте музика“ Кристина, Анастасија, Миха и Филип на „Детска евровизија“ ќе ја претстават Македонија со песната „Green forces“

Како што претходно веќе објавивме, децата од многу популарната емисија „Дајте Музика“ се избрани од МРТ да ја претставуваат  Македонија...
Радио Милева

Кога на Каролина ќе и се споменат деца, лицето и блика од среќа – овој пат со повод и добра причина! (фото)

На невините насмевки, убавите малечки лица, бушавите косички и пред се искреноста кај децата, ретко кој би можел да остане рамнодушен,...
Радио Милева

„Ме обзема чувство на среќа“: Овие македонски музички ѕвезди ќе се појават во новиот серијал „Дајте музика“ (фото)

По речиси три децении од култниот едукативно-музички серијал „Дајте музика“, се снима ново продолжение на шоуто кое освен што ги забавуваше...