цвеќе

Пронајдени се 23 резултати на тема „цвеќе“
Радио Милева

Лила нема само таен банкар, туку има и таен обожавател: Водителката во исто време, на исто место повторно доби подарок од анонимен додворувач

Кога сте дел од јавниот свет, без разлика дали сте водител, актер, пејач, спортист, секогаш имаат фанови, обожаватели, хејтери. Обожавателите...
Радио Милева

Едита Арадиновиќ и приреди изнанадување на мајка си: Пејачката има млада мајка за која би помислиле дека и е сестра (фото)

Српската пејачка Едита Арадиновиќ ја изненади својата мајка со огромен букет цвеќе и го сподели моментот на социјалните мрежи. –...
Радио Милева

Вака дел од познатите Македонки го славеа празникот: Која Св. Трифун, која Св. Валентин, која обата… со вино, цвеќе, прегратки, пораки, песни и пози во постела од рози! (ФОТО)

Свети Трифун или Свети Валентин? Дилемата почна да станува вечна откако не така оддамна католичките празници како овој вториов или...
Радио Милева

Не излегоа сите здебелени и запуштени од карантинот: Емилија Розман – бујна и расцветана ја дочека „слободата“! (ФОТО)

Кукавме, плачевме, се жалевме… и дојде денот. Навистина, корнавирусот и пандемијата воопшто не се безазлени и за занемарување, но...
Радио Милева

Пепа Димитрова со цвеќе им ги „затна дупките“ на скопскиот асфалт, ама и устата на општинската и градската власт, што се фали дека многу работи (ФОТО)

Една стара поговорка вели: „Кој по тебе со камења – ти него со леб“! Водена отприлика по поуката од оваа мудра мисла, македонската...
Радио Милева

Еве зошто комшиите на Милена Антовска првото утринско кафе го пијат на балкон: Излези момче право на тераса… (ФОТО)

Висока, згодна, атрактивна, сксапилна… Тивка, нежна, неизбежна… што би рекле, се и телесните и карактерните атрибути што ја красат...
Радио Милева

Ќерката на најверниот фан на Цеца, скоропочинатата баба Вукосава ја доведе фолк дивата на работ на солзи (ФОТО)

Цеца Ражнатовиќ пристигна во Црна Гора да пее за нејзината публика и верните обожаватели. Штом слета на аеродромот во Тиват беше толку...