чистење

Пронајдени се 36 резултати на тема „чистење“
Живот и Стил

Благодарение на овој трик, ќе бидете вечно благодарни: Ставете неколку капки од оваа течност во вода и нема да видите прашина цела недела

Само додадете неколку капки од ова во кофата со вода. Веројатно сте чуле за глицеринот и неговата употреба во медицината, козметологијата,...
Живот и Стил

Трик кој може да ви помогне да ги отстраните непријатните мириси и дамки од облеката: Се што ви треба е состојка која ја имате во кујната

Состојка која ќе ви биде моќен сојузник во перењето алишта Веќе е добро познато дека алкохолниот оцет може да го замени омекнувачот,...
Живот и Стил

Влажните марамици може да предизвикаат воспаленија: Козметичарка објаснува како е најдобро да го исчистите лицето

Во морето кратенки кои можат да ни помогнат во негата на кожата, има и практични влажни марамчиња. Повеќето жени ги носат со себе, бидејќи...