целулит

Пронајдени се 36 резултати на тема „целулит“
Радио Милева

Александра Пријовиќ призна дека има проблем со својот изглед и упорно се „бори“ со него: „ И Филип ме предупредува за целулитот“ (фото)

Пејачката Александра Пријовиќ важи за една од најубавите на сцената, а како што признава и самата, без разлика на се, не е најзадоволна...
Живот и Стил

Ова е најефтиниот природен начин да се ослободите од целулитот: Потребна ви е само една состојка која веќе ја имате дома

Повеќето жени имаат проблем со целулитот. Овој природен, но не толку омилен изглед на женското тело може да направи да се чувствувате...
Живот и Стил

Ова домашно масло е смрт за целулитот: Ја елиминира кожата која е како кора од портокал во рекордно време!

Покрај здравата урамнотежена исхрана и внесувањето доволно течности, клучно е да се забрза циркулацијата на крвта и да се забрза функционирањето...
Радио Милева

Рада Манојловиќ секогаш изгледа како бомба, но колку и да се трудеше да го прикрие, овој детал не можеше да го сокрие (ФОТО)

Рада Манојловиќ е позната како една од најзгодните пејачки на естрадната музичка сцена, а многумина особено ги фалат нејзините тенки,...
Радио Милева

„Ѕвездата на Гранд“ се снимаше додека и го масираа задникот: Марина има публика и кога го разбива целулитот! (ВИДЕО)

Сè попопуларната фолк пејачка Марина Богдановиќ е позната по своите природни бујни облини. Сепак целулитот е непријател на сите жени,...
Радио Милева

Пејачката замина на „ремонт“: Анабела се ослободи од целулитот, а наскоро ги менува и силиконите стари 20 години

Пејачката Анабела Атијас помина низ тежок период поради разводот со нејзиниот сопруг Андреј Атијас, но и поради грижите за нејзината...
Радио Милева

Хали Бери сакаше да ја покаже новата „бесна“ фризура, ама никој не го гледаше тоа од целулитот на нозете (фото)

Хали Бери гордо го покажа детаљот на својата фризура. Убавата актерка на својот Инсатграм објави фотографија од премиерата на третото...